укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 27 » Математика 3 клас. Урок 117. Знаходження числа за його частиною
11:16
Математика 3 клас. Урок 117. Знаходження числа за його частиною

Математика 3 клас. Урок 117. Знаходження числа за його частиною

Мета: вчити учнів розв'язувати задачі на знаходження числа за його частиною; вправ-пяти у підборі значень букв під час роботи з нерівностями; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Знаходження числа за його частиною
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 1034
Скільки метрів тканини йде на один халат? ((76 — 3•8): 13 = 4 м)
Порівняйте цю задачу із задачею 1030.
Завдання 1035
Прочитайте вирази у порядку спадання відповідей. (78 • 10 — 12 = 768; 480 : 2-120 = 120: 27•3 + 3 = 84; 72:3 + 16 = 40; 80 :16 + 16 = 21; 50:2-25 = 0)
2.     Яка частина фігури зафарбована (незафарбована)?

3.    Проблемне запитання
1)У коробці 24 олівці. З них 1/8 жовті. Скільки в коробці жовтих олівців?
2) У танцювальному гуртку займаються 1/3 учнів класу, що складає 12 чоловік. Скільки всього учнів у класі?
3)Скільки чоловік було в кінотеатрі, якщо 1/9 всіх глядачів складає 10 чоловік?                         Під час розв'язування другої і третьої задач в учнів виникають труднощі.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви навчитеся розв'язувати задачі на знаходження числа за його частиною.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Колективне розв'язування задачі зо кресленням (с. 156, завдання 1036)
—  Скільки четвертих частин у цілому? (Чотири)
—  Яка довжина 1/4 відрізка? (18 мм)
—  Якщо в цілому відрізку 4 таких частини по 18 мм, то треба по 18 мм взяти 4 рази. Якою арифметичною дією дізнаємося про довжину цілого відрізка? (Дією множення.)
Розв'язання 18 • 4 = 72 (леж) Відповідь: 72 мм.
—  Що означає число 18? (Довжина однієї частини.)
—  Що означає число 4? (Кількість частин у цілому.)
—  Що означає число 72? (Величина цілого)
—  Якою дією ми дізналися про величину цілого? (Дією множення.)
—  Як знайти величину цілого за величиною його частини? (Треба величину частини помножити на кількість частин у цілому.)
Висновок. Щоб знайти число за величиною його частини, треба величину частипи помножити на кількість частин у цілому.
Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Первинне закріплення
1)     Завдання 1037 (с. 156).
Виміряйте 1/5 смужки та обчисліть довжину всієї смужки. Результат обчис-о
лення перевірте вимірюванням. Вимірювати треба в міліметрах.
20•5= 100 (мм)
2)     Завдання 1038 (с. 156).
Відомо, що відрізок KM становить 1/3 довжини деякого відрізка. Яка до-
вжина цього відрізка? Накресліть його в зошиті. 45-3= 135мм
2.     Колективна робота над задачею (с. 756, завдання 1039)
—  Що означає число 9? (Скільки медалістів у випускному класі.)
—  Що ще означає число 9? (Величину 1/3 учнів у класі.)
—  Що означає число 1/3 ? (Яку частину учнів становлять медалісти.)
—  Що означає знаменник 3? (На скільки рівних частин поділили кількість усіх учнів.)
—  Що означає чисельник 1? (Скільки таких частин взяли.)
—  Що треба знайти в цій задачі? (Кількість учнів у класі.)
—  Як в математиці позначають ціле? (1)
—  Що треба знайти в цій задачі? (Треба знайти число за величиною його частини.)
—  Як знайти число за величиною його частини? Розв'язання
9 • 3 = 27 (учн.)
Відповідь: 27 учнів у випускному класі.
Фізкультхвилинка
3.    Диференційована робота над задачею (с 157, завдання 1040)
—  Яка була ціна ігрової приставки?
—  Що зробили із ціною?
—  Що означає 1/4 від початкової?
—  Як знайдемо 1/4 від 360?
—  Як дізнатися нову ціну приставки?
Сильніші учні розв'язують задачу самостійно, решта — під керівництвом учителя.
Розв'язання
1) 360 : 4 = 90 (гри.) - 1/4ціни;
2) 360 — 90    270 (грн.) — нова ціна приставки.
4.     Розв'язування нерівностей (с. 157, завдання 1041)
—  До кожної нерівності доберіть по два значення змінної й, щоб нерівність була істинною.
20•1>15;20-2>15; 
0•4 < 36; 3•4 < 36; 
40:8>4;48:8>4; 
2 + 12<15;1 + 12<15; 
24 :8<6;24: 12 < 6; 
24-20<5;23-20<5.
5.     Самостійна робота над задачею (с. 157, завдання 1041)
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
Розв'язання
1)10:5 = 2 (бан.) = 1/5 частина; 
2)10 + 2 = 12 (Лін.)
Відповідь'. 12 банок вишневого компоту вийшло.
—  Складіть подібну задачу.
6.     Офтальмологічна пауза
7.     Розв'язування логічних завдань 1)Завдання 1043 (с. 257).
На столі лежать 4 цілих яблука, 10 половинок яблук і 8 чвертей яблук. Скільки всього яблук лежить на столі? (4 + 10:2 + 8:4 = 11 яб.) 2) Серед 12 цуценят 8 з довгими вухами та 9 тих, що кусаються. Скільки серед цих цуценят з довгими вухами і тих, що кусаються, одночасно? Розв'язання
12 -8 = 4 (ц.) — без довгих вух. 
12 — 9 = 3 (ц.) — не кусаються.
4 + 3 = 7 (ц.) — або не мають довгих вух, або не кусаються. 
12 — 7 = 5 (ц.) — і мають довгі вуха, і кусаються.
Відповідь: 5 цуценят.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Яку тему вивчали на уроці?
—  Як знайти величину цілого за величиною його частини?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Знаходження числа за його частиною
С. 157, завдання 1044; 1045.