укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 29 » Математика 3 клас. Урок 125. Повторення таблиць множення і ділення
14:24
Математика 3 клас. Урок 125. Повторення таблиць множення і ділення

Математика 3 клас. Урок 125. Повторення таблиць множення і ділення

Мета: повторити табличне множення і ділення; ознайомити учнів з ознаками подільності на 2; 5 та 10; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Повторення таблиць множення і ділення
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 2
23 • 2 + 1 = 47          48 : 6 + 2 = 10           48 : (6 + 2) = 6           24 • 4 - 3 = 93
64 : 4 - 4 = 12           80 : 5 + 0 = 16           0 : 7 + 70 = 70            21 : 3 + 7 = 14
Завдання 4
—  Скільки кілограмів яблук привезли в дитячий садок? ((9 • 5 + 8) + 9 * 5 = = 98 кг)
2.     Математичний диктант
•   Запишіть найменше число до 22, яке ділиться на 4.
•   Запишіть число, яке йде за числом 888.
•   Помножте 5 на 120.
•   Число 880 розділіть на 8.
•   Число 12 помножте на 6.
•   Збільшіть число 8 у 4 рази.
•   Зменшіть число 48 у 8 разів.
•   Укажіть порядкове місце букви Д в алфавіті.
•   Скільки звуків у слові пень?
•   Я задумала число: якщо його збільшити на 20, то вийде 25. Відгадайте його!
Відповіді: 20; 889; 600; 110; 72; 32; 6; 6; 3; 5.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення і ділення.
IV.   ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1.     Усне виконання завдань [с 166, завдання 1095-1099)
2.     Письмове виконання множення (с 166,завдання 1100)
3.     Робота над задачею (с. 166,завдання 1101)
—  Прочитайте задачу.
—  Що знаємо про чорних овець?
—  Що можемо дізнатися ще? (Скільки всього шерсті настригли з чорних овець.)
—  Що знаємо про білих овець?
—  Що ще відоме в задачі?
—  Складіть коротку умову в таблиці.

Розв'язання
1) 4 • 60 = 240 (кг) — настригли з чорних овець;
2) 340 — 240 = 100 (кг) — настригли з білих овець;
3) 100:20 = 5(кг)
Відповідь: 5 кілограмів шерсті настригли з кожної білої вівці.
4.     Розв'язування задачі за планом (с. 167,завдання 1102) — Складемо план розв'язання.
План
1) Скільки відвідувачів прийшло на виставку другого дня?
2) Скільки всього осіб відвідало виставку за два дні?
3) Скільки всього третьокласників відвідало виставку? Розв'язання
1) 120 • 3 =360 (відв.) — прийшло на виставку другого дня; 
2) 360 + 120 = 480 (ос.) — відвідало виставку за два дні; 
3) 480: 6 = 80 (ос.)
Відповідь: 80 третьокласників відвідало виставку.
5.     Самостійна робота над задачею (с. 167, завдання 1104)


Розв'язання
1) 7
9 = 63 (дер.) — груш усього;
2) 143 - 63 = 80 (дер.) — яблунь усього;
3) 80: 8 = 10 (ряд.)
Відповідь: 10 рядів яблунь посадили.
6.     Офтальмологічна пауза
7.     Розв'язання логічних завдань
1) Завдання 1103 (с. 167).
Три дубові шпали важать стільки, скільки 5 соснових. Соснова шпала легша від дубової на 18 кг. Скільки важить соснова шпала? (Дубова шпала -45 кг. соснова — 27 кг)
2) У класі всі діти вивчають англійську та французьку мову. З них 17 учнів вивчають англійську, 15— французьку, а 8 — вивчають обидві мови одночасно. Скільки учнів у класі?
Розв'язання
17 — 8 = 9 (уч.) — вивчають лише англійську мову;
15 — 8 = 7 (уч.) — вивчають лише французьку;
9 + 7 + 8 = 24 (уч.) — всього в класі.
Відповідь: 24 учні.
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що повторювали на уроці?
—  Що нового дізналися?
VI.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Повторення таблиць множення і ділення
С 167, завдання 1105; 1106.