укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Грудень » 31 » Математика 3 клас. Урок 65. Віднімання трицифрових чисел виду 600-270
11:55
Математика 3 клас. Урок 65. Віднімання трицифрових чисел виду 600-270

Математика 3 клас. Урок 65. Віднімання трицифрових чисел виду 600-270

Мета: вчити учнів віднімати трицифрові числа виду 600-270; формувати вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати вміння знаходити периметр трикутника; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати старанність.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Віднімання трицифрових чисел виду 600-270
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
2.     Гра «Шифрувальник»
—  Обчисліть значення виразів. За допомогою стрілок з'єднайте прямокутники в порядку спадання значень виразів.
—  Дізнайтеся, яку тварину називають річковим конем.

Відповідь: гіпопотам. 
3.     Гра «Мисливець»

4.    Робота за картками індивідуального контролю
Картка 1
1) Обчисліть приклади.
450-380                         440+280                         780-590
2) Розв'яжіть задачу.
У трьох клітках було 38 кролів. У першій і другій клітках разом було 23 кролі, а в другій і третій — 17 кролів. Скільки кролів було в кожній клітці окремо?
Картка 2
1) Обчисліть приклади.
520-370                         650+190                         840-250
2) Розв'яжіть задачу.
Оксанка купила 2 зошити по 60 к. кожний і лінійку за 1 грн. Скільки грошей витратила Оксанка?
IIІ.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми розглянемо віднімання трицифрових чисел виду 600-270.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Підготовча робота (с 90, завдання 580)
2.     Пояснення нового матеріалу (с. 91, завдання 581)
—  Розгляньте записи.
—  Поясніть обчислення. 600-270=... (600 - 200    400; 400 -70- 330)
—  Який спосіб використали під час розв'язання цього прикладу? (Послі давне віднімання)
3.     Первинне закріплення (с. 91, завдання 582)
Учень біля дошки пояснює розв'язання прикладу аналогічно до попереднього.
800-320 = ... 800-300=500 500 - 20 = 480
Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Обчисліть приклади самостійно (с 91, завдання583)
—  Перевірте розв'язання. Учні пояснюють прийоми обчислень.
2.     Робота над задачею (с. 91, завдання584)
—  Прочитайте задачу.
— Скільки було трилітрових банок? (6)
—  У банки якої місткості перелили сік? (У дволітрові банки) 6 банок по 3 л? банок по 2 л
—  Про що дізнаємося спочатку? (Скільки літрів соку всього.)
—  Чи можемо ми другою дією відповісти на питання задачі? (Так)
—  Якою дією відповідатимемо на питання задачі? (Діленням) Сильніші учні розв'язують задачу самостійно виразом, усі  решта  — подіях.
Розв'язання 1) 3•6 = 18 (л) — соку всього 2)18:2 = 9(6.)
Відповідь: узяли 9 дволітрових банок. Перевірка виконаної роботи.
3.     Робота з геометричним матеріалом (с. 91,завдання 586)
Робота за рядами
1  и ряд обчислює периметр першого трикутника;
2 й ряд обчислює периметр другого трикутника; 3-й ряд обчислює периметр третього трикутника.
—  Виміряйте сторони трикутника.
— Знайдіть його периметр.
—  Що таке периметр?
— Як обчислити периметр прямокутника?
4.     Фронтальна робота над задачею (с. 91,завдання585)
—  Прочитайте задачу.
—  Яка відстань від Києва до Полтави? (200 км)
—  Від Львова до Полтави? (680 км)
—  Від Києва до Харкова? (430 км)
—  Що треба зробити, щоб знайти відстань від Полтави до Харкова? (430-200 = 230(км))
—  Знайдіть відстань від Львова до Києва. (680-200 = 480 (км))
5.    Завдання з логічним навантаженням (с 91, завдання 587)
—  Прочитайте задачу.
—  Чи можемо ми дізнатися, скільки коштує 2 кг цукерок по 9 грн? (9•2 = = 18 (гри))
—  Як дізнатися, скільки коштують 4 кг цукерок по 6 грн? (6•4 = 24 (грн))
—  Скільки всього грошей витратили? (18+24 = 42 (грн))
—  За скільки кілограмів заплатили 42 грн? (2+4 = 6 (кг))
—  Чи можемо ми відповісти на запитання задачі? (42:6=7 (грн) — коштує 1 кг суміші)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ. 
Математика 3 клас. Віднімання трицифрових чисел виду 600-270
—  Що називається периметром?
—  Як називається фігура, у якої три сторони і три кути?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 92, завдання 588; 589.