укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Грудень » 31 » Математика 3 клас. Урок 67. Розв'язування рівнянь
12:09
Математика 3 клас. Урок 67. Розв'язування рівнянь

Математика 3 клас. Урок 67. Розв'язування рівнянь

Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; вдосконалювати вміння розв'язувати прості задачі на додавання, розв'язувати рівняння на знаходження невідомого доданка, зменшуваного, від'ємника; розвивати мислення; виховувати уважність.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Розв'язування рівнянь
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 12)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово додавати трицифрові числа без переходу через розряд та використовувати цей спосіб обчислення під час розв'язування задач.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Підготовча робота
1)     Гра «Відшукайте друга».
—  Підкресліть у числах одиниці, десятки, сотні. 1-ша команда підкреслює у числах кількість одиниць. 157; 324; 741;284
2-га команда підкреслює у числах кількість десятків. 228;132;853; 904
3-тя команда підкреслює у числах кількість сотень. 459; 560; 397; 241
2)     Коментоване розв 'язування прикладів.
23                  64
56                  29
2.    Пояснення нового матеріалу (с. 95,завдання 606)
—  Розгляньте запис.
—  Як треба записувати другий доданок при письмовому додаванні?
—  З яких розрядних одиниць почали виконувати письмове додавання? Висновок. При додавапиі трицифрових чисел одиниці додають до одиниць,
десятки — до десятків, сотні — до сотень.
3.     Первинне закріплення нового матеріалу (с 95,завдання 607)
—  Обчисліть приклади, записуючи доданки стовпчиком. (Приклади записуються на дошці з коментуванням.)
Міркуйте так:
—  Перший доданок 722. Другий — 134. Записуємо другий доданок під першим так, щоб одиниці були записані під одиницями, десятки — під десятками, сотні — під сотнями. Додавання розпочинається з одиниць. 2 + 4 = 6. Цифру 6 записуємо під одиницями.
2 дес. + 3 дес. = 5 дес. Цифру 5 пишемо під десятками. 7 сотень + 1 сотня = = 8 сотень. Цифру 8 пишемо під сотнями. Отримуємо суму 856.
Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Розв'язування простих задач на додавання (фронтально) Розв'язування задач учні записують стовпчиком.
1) Іф.— 346 к. 
   II ф.— 412 к. 
Розв'язання
346+412=758 (к.)
Відповідь: 758 корів на обох фермах.
2)Було — ? 
Продали — 650 кг 
Залишилось — 234 кг
Розв'язання
650 + 234 = 884 (кг)
Відповідь: 884 кг крупів було у магазині.
3)Було — 527 ов.
Стало — ?, на 242 більше
Розв'язання
527 + 242 = 769 (ов.)
Відповідь: 769 овець стало в господарстві цього року.
4) І — 487 ц, це на 168 ц менше 
ІІ — ?
Розв'язання:
487 + 168 = 655(ц)
Відповідь: 655 ц зібрали з другої ділянки.
—  Якою дією ми розв'язали всі задачі? (Додаванням)
2.     Робота над задачею (с. 95, завдання 609)
— Аналіз задачі за питаннями вчителя, запис короткої умови задачі.
18 м тканини — 9 дитячих пальт
? м тканини — 6 дорослих пальт (?, на 1 м більше)
—  Розв'яжіть задачу самостійно. Слабшим учням роздати картки-підказки. 
Розв'язання
1) []:[]=[]    2)[]+[]=[]       3)[]-[]=[]
3.     Розв'язування рівнянь за рядами (с. 95, завдання 610)
—  Як знайти невідомий доданок?
—  Як знайти невідоме зменшуване?
—  Як знайти невідомий від'ємник?
4.     Складання рівняння до задачі (с.95, завдання 611)
1  варіант: х + 140 = 573
2 варіант', х — 346 = 231
5.     Задача з логічним навантаженням (с. 96, заедания 612) Розв'язання
1) 100 — 10 = 90 (км) — пройшов другого дня.
2) 9 дес. : 3 = 3 дес. = ЗО (км) — пройшов третього дня. 3)100 + 90 + 30 = 220(км)
Відповідь: 220 кілометрів пройшов турист за три дні.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Поясніть спосіб письмового обчислення прикладу 234 + 125.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 96, завдання 613; 614. 
Математика 3 клас. Розв'язування рівнянь

Додаток
1.     Перевірка домашнього завдання
2.     Гра «Хто швидше?»
Учитель проводить гру за рядами.