укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Грудень » 31 » Математика 3 клас. Урок 68. Розв'язування нерівностей
12:13
Математика 3 клас. Урок 68. Розв'язування нерівностей

Математика 3 клас. Урок 68. Розв'язування нерівностей

Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового віднімання двоцифрових чисел; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; узагальнювати вміння розв'язувати нерівності; розвивати мислення; виховувати уважність.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Розв'язування нерівностей
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
2.     Гра «Допоможіть Незнайкові»
—  Перевірте приклади. За потреби виправте помилки.
740 + 170 = 710           260 + 460 = 620
370-190 = 180              810 - 720 = 90
590 + 220 = 810           360 + 370 = 630
250 - 180 = 170            710 - 250 = 470
3.     Гра «Доповни нерівність» (с 97,завдання 620)
Доберіть по два значення букви, щоб нерівності були правильними.
4.     Складання виразу до задачі (с. 97, завдання 627) 
(а: 5 + 2) * 4
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово віднімати двоцифрові числа і будемо використовувати цей спосіб обчислення при розв'язанні задач.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Підготовча робота (с. 96, завдання 615)
—  Поясніть усні обчислення.
2.     Пояснення вчителя (с 96, завдання 616)
Висновок. Письмове віднімання починай з віднімання одиниць.
3.     Обчислення прикладів з коментуванням (с. 96, завдання 617)
4.     Ознайомлення з коротким відніманням (с. 97, завдання 624)
5.     Гра «Знайдіть "зайву" кульку» (с. 97,завдання 625)
—  Чому виникла помилка?
Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею (с 96, завдання 618)
Аналіз умови задачі за питаннями вчителя, складання короткої умови задачі.

Сильніші учні розв'язують задачу виразом, слабші — по діях.
Розв'язання
63-17-29 = 17 (к.)
Відповідь: купили 17 синіх кульок.
2.     Самостійна робота (с 97, завдання 628) Розв'язання
81-(9-4) = 45 (kv)
Відповідь: 45 кг винограду залишилось.
3.     Творча робота над задачею
—  Складіть обернену задачу, щоб знайти число 81. (До обіду продали 4 ящики, по 9 кг кожний. Після чого залишилося 45 кг винограду. Скільки кілограмів винограду привезли у кіоск?)
4.     Робота з геометричним матеріалом [(. 98,завдання 629) 
Розв'язання
1) 48 + 49-97 (м) — сума двох менших сторін
2) 97 -54 = 43 (м)
Відповідь: на 43 м довжина найбільшої сторони ділянки менша від суми довжин двох інших сторін.
5.     Завдання з логічним навантаженням (с. 97, завдання 621)
1)  14 + 2 — 16 (г.) — якщо у всіх порівну;
1 частина — Петрик; 2 частини — Миколка; 1 частина — Валя.
2) 16 : 4 = 4 (г.) — Петрик 3) 4 • 2 = 8 (г.) — Миколка 4) 4-2 = 2 (г.) — Валя
VI.  ПІДСУМОК УРОКУ
—  З чого ми починаємо письмове віднімання?
—  Знайдіть письмово різниці чисел 81 і 27; 68 і 39; 90 і 34; 45 і 18.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. 
Математика 3 клас. Розв'язування нерівностей
С. 97, завдання 622; 623.