укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 8 » Математика 3 клас. Урок 72. Периметр прямокутника
18:49
Математика 3 клас. Урок 72. Периметр прямокутника

Математика 3 клас. Урок 72. Периметр прямокутника

Мета: ознайомити учнів з прийомом письмового додавання трицифрових чисел з переходом через розряд; закріпити вміння знаходити периметр прямокутника; формувати навички письмового додавання і віднімання трицифрових чисел; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Периметр прямокутника
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
—  Прочитайте розв'язання задачі 657.
—  Зачитайте відповіді прикладів на дві дії.
2.     Математичний диктант
—  Запишіть вирази, знайдіть їх значення.
•   На скільки сума чисел 600 і 100 більше різниці цих самих чисел?
•   Від суми чисел 500 і 400 відніміть 700.
•   До числа 150 додайте різницю чисел 250 і 50.
•   Від різниці чисел 770 і 70 відніміть 200.
•   Від числа 1000 відніміть суму чисел 600 і 400.
•   Від числа 500 відніміть суму чисел 140 і 60. Відповіді:
(600 + 100) - (600 - 100) = 200                   (770 - 70) - 200 = 500
(500 + 400) - 700 = 200                              1000- (600 + 400) = 0
150 + (250 - 50) = 350                                 500 - (140 + 60) = 300
3.     Робота за картками індивідуального контролю (див. додаток на с 20)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово додавати трицифрові числа з переходом через розряд; складати і розв'язувати задачі за коротким записом; обчислювати периметр прямокутника.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Підготовча робота
7 + 8                     6 + 7                     12-5                   14-8
70 + 80                 60 + 70                 120-50                140-80
2.     Пояснення нового матеріалу (с 102, завдання 659)
—  Розгляньте запис у підручнику. 
 368
+225
 598
Під час обчислення прикладів такого виду міркуйте так:
—  До 8 од. додати 5 од., буде 13 од. 13 одиниць — це 1 дес. і 3 од. Цифру З запишемо під одиницями, а один десяток додамо до десятків. 6 дес. додати 2 дес, буде 8 дес. та ще 1 дес, буде 9 дес Цифру 9 запишемо під десятками.
Тепер додаємо сотні: 3 сотні додати 2 сотні буде 5 сотень. Запишемо цифру 5 під сотнями. Одержимо суму 593.
3.     Первинне закріплення нового матеріалу (с 102, завдання 660)
—  Знайдіть суми, записуючи числа стовпчиком.
4.     Творча робота
—  Складіть задачі різних видів за виразом: 325 + 413.
Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Складання задачі за коротким записом (с. 102, завдання 661)
—  Складіть за коротким записом задачу.
—  Що потрібно дізнатися, щоб відповісти на питання задачі? (Скільки було гумок) Скільки дій у задачі? (Дві)
—  Розв'яжіть задачу самостійно, склавши до неї вираз. 320 + 245 - 300 = 265 (гум.)
Відповідь: 265 гумок.
2.     Робота над задачею на рух (с 102, завдання 662)
—  Розгляньте короткий запис задачі.

—  Повторіть умову задачі за коротким записом.
—  Скільки кілометрів до зустрічі пройшов перший потяг? (246 км)
—  Чи можемо ми дізнатися, скільки пройшов другий потяг? (Так. 246 — 20)
—  Що запитується в задачі? (Яка відстань між містами?) Розв'язання
1) 246 — 20 = 226 (км) — пройшов другий потяг.
2) 246 + 226 = 472 (км)
Відповідь: 472 км відстань між містами.
3.     Робота з геометричним матеріалом (с. 103,завдання 663)
—  Що означає знайти периметр прямокутника?
Р& = (З • 2 + 4 • 2) = 14 (см)                      РА = (1 • 2 + 4 • 2) = 10 (см)
4.     Завдання з логічним навантаженням (с. 103, завдання 664)
Відповідь. Він зможе купити лише 4 збірки, використавши при цьому 5 варіантів: 1)Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка, В. Стус; 2) Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка, Ліна Костенко; 3)Т. Шевченко, І. Франко, В. Стус, Ліна Костенко;
4) Т. Шевченко, Леся Українка, В. Стус, Ліна Костенко;
5) Леся Українка, І. Франко, В. Стус, Ліна Костенко.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Поясніть прийом письмового додавання за прикладами: 319   І   128; 684 + 235.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. 
Математика 3 клас. Периметр прямокутника
С. 103, завдання 665; 666.

Додаток
Картка 1
1) Запишіть чотири трицифрових числа, в 1 менше, ніж попередня. Наприклад: 432.
2) Розв'яжіть рівняння.
х + 340 = 570                  610 - х = 230
Картка 2
1) Запиши числа в порядку зростання. 409; 45; 374; 589; 144; 639; 712. Підкресліть числа першого розряду.
2) Обчисліть приклади.
640-220                          580-300
430 + 250                        500-380
360 - 320                         4 м 60 см - 40 см
460 + 240                        1 м 50 см + 50 см