укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 14 » Математика 3 клас. Урок 83. Множення і ділення на 100
15:17
Математика 3 клас. Урок 83. Множення і ділення на 100

Математика 3 клас. Урок 83. Множення і ділення на 100

Мета: вчити учнів застосовувати в обчисленнях правило множення та ділення на 100; формувати навички усних і письмових обчислень, уміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення; математичне мовлення; виховувати моральні якості.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас.  Множення і ділення на 100
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 42)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
Сьогодні на уроці ми вивчимо правило множення та ділення на 100.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Підготовча робота (с 118,завдання 748)
10-7: 1                          8+ 10*1                        90: 10*0
60: 10*1                        10-4 + 54                      (32 + 49)*10
—  Як помножити число на 10?
—  Як поділити число на 10?
2.     Колективна робота (с. 118, завдання 749)
Учні знаходять добутки, користуючись зразком: 100-4 = 400 1 сот. -4 = 4 сот.
3.     Робота в парах (с 119, завдання750)
—  У кожній рівності порівняйте перший множник і добуток та зробіть висновок.
3*100-300                               7*100-700
5*100 = 500                            9*100 = 900
Висновок. Щоб помножити число на 100, треба до нього справа приписати два нулі.
4.    Складання рівностей (о 119, завдання 751)
Робота в парах
— Здобутків складіть рівності з діленням на 100 та зробіть висновок.
4*100 = 400                  6[]100 = []                8*100 = []
400:100 = 4                  600:100=[]                []:100 = []
Висновок. Щоб поділити на 100 число, яке закінчується нулями, треба в ньому справа закрити два нулі.
Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Коментоване розв'язування прикладів (с. 119, завдання 752)
80 • 10 : 100 = 8                   100 • 5 : 10 = 50                  60 - 100 : 100 = 59
900 : 10 : 10 = 9                   100 • 7 : 10 = 70                   1 * 1 -1 + 100 = 101
2.     Робота над задачею (с. 779, завдання 753)
— Повторіть питання. (Скільки метрів за секунду пробігав спортсмен?)
— Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Потрібно знати два числові значення: 1 — відстань, відомо 1000 м, та 2 — час, відомо, 1 хв 40 с це 100 с.)
— Якою арифметичною дією відновімо на питання задачі? (Дією ділення)
— Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Так) Розв'язання
1000: 100 = 10 (м/с)
Відповідь: 10 метрів за секунду він пробігав.
3.     Складання та розв'язування задач (с. 779,завдання754)
Учні усно, використовуючи діаграму тривалості життя тварин, складають і розв'язують задачі.
4.     Виконання дій з іменованими числами
2 м 40 см + 70 см                         3 дм 6 см + З см
4 м ЗО см — 3 м                           7 дм 6 см — 2 см
6 м 50 см + 50 см                         4 дм 4 см + 4 дм
8 дм 7 см — 3 дм 4 см                 5 м 20 см + 36 см
9 дм 5 см — 5 дм
5.     Розв'язування логічних завдань
1)С. 119, завдання 755.
Рибак упіймав щуку, яка важить 2 кг та ще третину своєї маси. Яка маса щуки?
Розв'язання
Умову задачі доцільно зобразити у вигляді креслення, на якому відрізок поділений на три рівні частини (три третини цілого як уся маса щуки). За умовою зрозуміло, що дві третити дорівнюють 2 кг. Знайдемо одну третину: 2:2 = 1 кг. Тепер можемо дізнатися масу щуки: 2+1 = 3 кг.
Відповідь: 3 кг маса щуки. 2) Братові 7 років, а сестрі — 5 років. Скільки років виповниться сестрі, коли
брату буде 10 років? (8 років)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Яку тему вивчали на уроці? Наведіть приклади.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 120, завдання 756; 757.

Додаток 
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 746
—  Скільки грошей заробив кожний робітник? {297 гри заробив третій робітник, 245 грн заробив перший робітник, 58 грн заробив другий робітник.)
Завдання 747
—  Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. ((350 + 270)*0 = 0; 8:8 + 0:1 = 1;397- 103:1 = 294; 700-394 = 306;348 + 214 = 562; 685 + 138 =
= 823; 475 + 257    732; 570 + 354    924; (0 + 1000) : 1     1000)
2.     Математичний диктант
•   Перший множник 25, другий множник 1. Знайдіть добуток.
•   Ділене 0, дільник 53. Знайдіть частку.
•   Перший множник 1, добуток 19. Чому дорівнює другий множник?
•   У скільки разів 40 більше від 1?
•   Знайдіть частку чисел 80 і 80.
•   Знайдіть добуток чисел 47 і 0. Відповіді: 25; 0; 19; 40; 1; 0.
3.     Розв'язування прикладів з коментуванням
32:4: 1                         0(35-32)                         3: 1 + 81*0
845-540+1                   (159 - 52)*0                   1*46 + 0*7
—  Складіть вирази та знайдіть їх значення. 
Математика 3 клас.  Множення і ділення на 100