укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 15 » Математика 3 клас. Урок 84. Ділення виду 80:8; 700:7
15:27
Математика 3 клас. Урок 84. Ділення виду 80:8; 700:7

Математика 3 клас. Урок 84. Ділення виду 80:8; 700:7

Мета: з'ясувати прийоми обчислень для випадків ділення виду 80 : 8; 700 : 7; формувати вміння розв'язувати задачі на дві дії, пов'язані з одиничною нормою; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Ділення виду 80:8; 700:7
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 46)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як виконувати ділення виду 80 : 8; 700 : 7.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Усні обчислення (с. 120, завдання 758)
2.     Обчислення за зразком (с 120, завдання 759)
Користуючись зразком, учні знаходять частки та пояснюють спосіб обчислення. Зразок 80:8=10 80 — це 8 десятків.
Якщо 8 десятків ділимо на 8 одержимо 1 десяток, тобто число 10. 700: 7 = 100 700 — це 7 сотень.
Якщо 7 сотень ділимо на 7 одержимо 1 сотню, тобто число 100. Пам'ятка
1) Замінюю кругле число більш крупною розрядною одиницею: дес. (com.)
2) Ділю число розрядних одиниць на число, отримую одну розрядну одиницю.
3) Результат подаю в одиницях. 60 : 6 = 6 дес. : 6 = 1 дес. = 10 600 :6 = 6 сот. : 6 = 1 сот. = 100
Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Колективна робота над задачею (с. 120, завдання 760)
—  Прочитайте питання задачі. (Скільки кілограмів цукру можна одержати із 600 кг таких буряків?)
—  Як ви вважаєте, більше чи менше кілограмів цукру можна одержати із 600 кг таких буряків?
—  Повторіть питання задачі.
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі?
—  Якою дією відповімо на питання задачі? (Дією ділення)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі?
—  Що треба знати, щоб знайти, скільки кілограмів цукрових буряків потрібно, щоб одержати 1 кг цукру?
—  Якою дією відповімо на запитання? (Дією ділення)
—  Тепер можна відповісти на головне питання задачі? (Так)
—  Складіть план розв'язання задачі. (Першою дією дізнаємося, скільки кілограмів цукру можна одержати з І кг цукрових буряків. Другою дією дізнає мося, скільки кілограмів цукру можна одержати із 600 кг таких буряків.)
—  Запишіть розв'язання. Розв'язання
1) 24 : 4 = 6 (кг) — цукрових буряків потрібно, щоб одержати 1 кг цукру; 2)600:6=100(кг)
Розв'язання можна записати виразом: 600 : (24 : 4) = 100 (кг)
—  Запишіть відповідь до задачі. (Відповідь: 100 кг цукру можна одержати із 600 кг таких буряків.)
Після цього учні складають обернену задачу» щоб знайти число 600.
2.     Самостійне розв'язування задачі (с. 120, завдання 761) Ознайомившись  з   умовою   задачі,   учні  за   схемою  складають  план
розв'язування і записують розв'язання. Розв'язання
1) 90 — 60 = 30 (м) — витратили на сукні; 
2) 30:3 = 10 (суконь)
Відповідь: Юсуконьпошили.
3.     Складання рівностей (с. 120,завдання762)
Колективне виконання завдання. Один учень працює біля дошки, решта — в зошитах.
—  Запишіть у вигляді рівностей подані твердження.
•   Число 680 менше від числа а на 140. (680 -а) = 140
•   Число b більше від числа 6 у 3 рази. b:6 = 3
4.     Розв'язування логічних завдань 1)С. 121, завдання 763.
У трьох пакетах було порівну горіхів. Коли з кожного пакета взяли по 6 горіхів, то в них стало стільки горіхів, скільки було раніше в двох пакетах. Скільки горіхів було в кожному пакеті спочатку?
Розв'язання
У трьох пакетах було 3 однакові частини горіхів, коли взяли 6-3-18 горіхів, стало дві однакові частини. Отже одна частина — це 18 горіхів.
Відповідь: 18 горіхів було в кожному пакеті спочатку.
2) Сто курей за сто днів з'їдають 100 пудів зерна. Скільки пудів зерна з'їдять 10 курей за 10 днів? (1 пуд)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Що вивчали на уроці? Наведіть приклади.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 121, завдання 764; 765.

Додаток
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 756
5 • 2 • 10 = 100         60 : 10 = 6              100 • 7 • 1 = 700        63 - 9 • 7 : 1 = 0
600 : 100 - 6             500 : 100 = 5            6 • 100 : 1 - 600        (63 - 9): 9 - 6
Завдання 757
—  На скільки грамів бензину менше витрачає автомобіль улітку на 100 км шляху, ніж узимку?
((87 - 80) -100- 700 (л))
2.     Гра «Знайди "зайве" число» 2 4 6 7 10 12 14 (7, а треба 8)
6 18 24 29 36 42 (29, а треба 28)
—  Поясніть, чому воно «зайве» і яким числом його потрібно замінити.
3.     Усні обчислення. 
Математика 3 клас. Ділення виду 80:8; 700:7
8 • 7 - 6 + 30 : 1 28: (7-4)-6 30-(20-10:2): 15 30-(20-10-2)-5
4.     Заміна розрядних чисел більш крупними
50 = ... дес.                            70 =... дес.
500 = ...дес.                            700= ...сот.
500 = ...сот.                            700 = ...дес.