укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 16 » Математика 3 клас. Урок 89. Множення двоцифрового числа на одноцифрове виду 24•3
14:10
Математика 3 клас. Урок 89. Множення двоцифрового числа на одноцифрове виду 24•3

Математика 3 клас. Урок 89. Множення двоцифрового числа на одноцифрове виду 24•3

Мета: ознайомити учнів з прийомами множення двоцифрового числа на одноцифрове; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі виразами; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Множення двоцифрового числа
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток нас 66)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомами множення двоцифрового числа на одноцифрове.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Фронтальна робота (с. 126, завдання807)
1)     Знайдіть добутки двома способами.
(З+ 7)*4                (5+ 2)*3                (6+ 4)*9
1-й спосіб. (6 + 4) * 9 = 10 * 9 = 90 
2-й спосіб. 6*9 + 4*9*54 + 36*90
2)    Знайдіть добутки зручним способом. (20+7)*3 = 20-3+7-3 = 81
(4+ 6)-8 = 10-8 = 80
(300 І 6)-2 = 300-2 І 6-2 = 612
2.     Обчислення з коментуванням (с. 126, завдання 808)
1)     Поясніть, як знайшли добуток 24 • 3.
—  Що спочатку треба зробити? (Спочатку двоцифровий множник треба подати у вигляді суми розрядних доданків.)
—  Що зробимо другим кроком; третім кроком?
—  Прочитайте пам'ятку.
Пам'ятка
Множення двоцифрового числа на одноцифрове число
1) Подаю двоцифровий множник у вигляді суми розрядних доданків.
2) Множу кожний доданок на число.
3) Додаю отримані добутки.
24-3    (20 + 4) • 3 - 20 - 3 + 4 • 3 - 60 + 12 - 72.
2)     Коментоване розв 'язування прикладів.
32•3 = 96     42•2 = 84      17•4 = 68      25•3 = 75 12 - 5 = 60     23•4 = 92      19•3 = 51      33 • 3 = 99
Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Колективна робота над задачею (с 126, завдання 809) — Прочитайте задачу.
—  Скільки було мішків з цибулею? (3)
—  Скільки кілограмів цибулі у кожному мішку? (36 кг)
— Скільки було мішків з часником? (2)
— Скільки кілограмів часнику було у кожному мішку? (35 кг)
—  Що треба зробити, щоб дізнатися, скільки кілограмів цибулі було у 3 мішках? (36•3)
—  Що треба зробити, щоб дізнатися, скільки кілограмів часнику було у двох мішках? (35•2)
—  Чи можемо ми тепер відповісти на питання задачі? (Так)
—  Якою дією? (Додаванням)
—  Розв'яжіть задачу, склавши вираз. Розв'язання
36-3 + 35-2 = 178 (кг) Відповідь: 178 кг овочів привезли.
2.     Самостійне розв'язування задачі [с. 127, завдання 810)
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання.
3.     Робота над задачею з буквеними даними [с 127, завдання811)
5 бл.— а грн /гбл.— ?
—  Прочитайте задачу.
—  Як дізнатися, скільки коштує один блокнот? (а : 5)
—  Знаючи, скільки коштує один блокнот, як дізнатися, скільки треба заплатити за іс таких блокнотів? (Помножити на ft)
—  Розв'яжіть задачу виразом. (а : 5) - k
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 812 (с. 127).
Якщо кожний хлопчик візьме по 3 олівці, то один олівець залишиться. Якщо візьмуть по 4 олівці, то не вистачить одного олівця. Скільки всього олівців і скільки хлопчиків? (7 олівців і 2 хлопчики)
2) У кімнаті були дві матері, дві дочки, ще і бабуся з онучкою. Скільки всього людей було в кімнаті? (Троє)
3) У саду порівну яблунь і груш. Груш менше, ніж слив, а вишень менше, ніж яблунь. Яких дерев менше — вишень або слив?
Відповідь: В < Я = Г < С. Отже, В < С. (Вишень менше, ніж слив.)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Що треба зробити, щоб помножити суму на число?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 127, завдання 813; 814.

Додаток
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 805
—  Прочитайте вирази та їх значення. 1)(4-6):8 = 3;
2)42-14:7 = 40; 3)(8 + 9)-9 = 153.
Завдання 806
—  Прочитайте розв'язання задачі двома способами. 
1-й спосіб                                        2 и спосіб
30 • (6 + 3) = 270 (грн)                    30 • 6 + 30 • 3 = 270 (грн)
Відповідь: 270 грн одержали за ці речі.
2.     Гра «Помножу — розділю»
Беруть учать по 5 учнів від кожної команди.

Додаткові запитання
—  Як називаються числа при множенні?
— Як знайти невідомий множник?
—  Як називаються числа при діленні?
—  Як знайти невідоме ділене? дільник?
3.    Математичний диктант
•   Перший множник 21, другий — 1. Знайдіть добуток.
•   Ділене 0, дільник 2. Знайдіть частку.
•   Перший множник 14, добуток 14. Чому дорівнює другий множник?
•   У скільки разів число 6 більше 1 ?
•   На скільки число 6 більше 1?
•   Знайдіть добуток чисел 9 і 10.
•   Знайдіть частку чисел 9 і 9.
•   Яке число треба розділити на 10, щоб отримати 1?
•   Яке число в 10 разів менше 500?
•   На яке число треба помножити 8, щоб отримати 0?
•   На яке число треба розділити 28, щоб отримати 1 ?
•   На яке число треба помножити 12, щоб отримати 12? Відповіді: 21; 0; 1; 6; 5; 90; 1; 10; 50; 0; 28; 1. 
Математика 3 клас. Множення двоцифрового числа