укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 19 » Математика 3 клас. Урок 94. Випадки множення і ділення в межах 1000
14:38
Математика 3 клас. Урок 94. Випадки множення і ділення в межах 1000

Математика 3 клас. Урок 94. Випадки множення і ділення в межах 1000

Мета: ознайомити учнів з випадками множення і ділення в межах 1000, що зводяться до табличних; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі на збільшення {зменшення) числа у декілька разів; закріпити вміння виконувати перетворення іменованих чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Випадки множення і ділення в межах 1000
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 849
—  На скільки квартир більше у другому будинку, ніж у першому? Прочитайте розв'язання задачі двома способами.
(1-й спосіб: 36 • 4 — 27 • 4 = = 36 квартир; 2 й спосіб: (36 - 27) • 4 = 36 квартир)
Завдання 850
—  Прочитайте вирази з одноцифровими відповідями. (З • 24 : 8 = 9; 45 • 2 : : 10 = 9; (25 + 10): 5 = 7); з двоцифровими відповідями (43-3-28 = 101; (18 + + 17)-4-140; (43 -28)-3 = 45; 18 + 17-4 = 86; 35+10:5 = 37:4-16:1 = 64).
2.     Математичний диктант
•   Зменшіть число 680 на 30.
•   Збільшіть число 210 на 450.
•   Перший доданок 130, другий 40. Знайдіть суму.
•   Зменшуване 980, від'ємник 500. Знайдіть різницю.
•   Від 4 сотень відніміть 5 десятків.
•   Добуток двох множників дорівнює 360. Перший множник 40. Знайдіть другий множник.
•   У скільки разів число 300 більше ЗО?
•   Збільшіть число 12 у 4 рази.
•   Зменшіть число 80 у 8 разів.
Відповіді: 650; 660;170; 480; 350; 9; 10; 48; 10.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з випадками множення і ділення в межах 1000, які спираються на табличні обчислення.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота в парах. Робота за таблицею (с. 133, завдання 851)
—  Як називаються числа при діленні?
—  Як знайти ділене? дільник?
Завдання 852
2.    Колективне опрацювання матеріалу (с. 133, завдання 852)
—  Розгляньте записи та поясніть спосіб обчислення. 
70 • 8 = 560
7 дес.• 8 = 56 дес.
420 : 6 = 70
42 дес. : 6 = 7 дес.
3.    Усні обчислення з коментуванням (с 133, завдання853)
30•8 = 240                              640:8 = 80
90•3 = 270                              350: 7 = 50
120:6-5=100                           400:5: 10 = 8
240 - 180 : 3 = 180                 540 + 60 • 6 = 900
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Фронтальна робота над за дачею (с 133, завдання 854)
—  Прочитайте задачу.
—  Що в задачі відоме? Що треба дізнатися?
—  Чи можемо відразу відповісти на питання задачі?
—  Що повинні взнати спочатку? (Скільки посіяли ячменю.)
—  Що дізнаємося другою дією? (Скільки посіяли ячменю і проса разом.)
—  Якою дією дізнаємося кількість посіяної кукурудзи? (Множенням)

Розв'язання
1) 60 : 3 = 20 (кг) — посіяли ячменю;
2) 60 + 20 = 80 (кг) — посіяли проса і ячменю разом; 3)80-3 = 240 (кг)
Відповідь: 240 кг посіяли кукурудзи.
2.     Розв'язування нерівностей (с. 133, завдання 8SS)
—  Запишіть усі значення букви лг, при яких нерівності правильні. Відповіді:
1)х = 26; 25; 24; 23; 22; 21; 20.
2)*-4;3;2;1;0.
3)х = 6;5;4;3;2;1;0.
3.     Гра «Віконечка» (с. 133, завдання 856)
— Спишіть, вставляючи пропущені числа.
8 м 6 дм = 86 дм                         30 мм = 3 см
6 дм 4 см = 64 см                       140 см = 1 м 40 см
4.     Робота над задачею (с. 133, завдання 857) 
Розв'язання
330 • 3 = 990 (м)
5.     Самостійна робота над задачею (с 133, завдання 858) 
Розв'язання
120: 4 = 30(кг)
VI.  ПІДСУМОК УРОКУ
—  Як називаються числа при діленні?
—  Як знайти ділене? дільник?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. 
Математика 3 клас. Випадки множення і ділення в межах 1000
С 133, завдання 860; 861.