укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Жовтень » 7 » Укр.мова 6 кл. Урок 30. Контрольна робота № 2
12:35
Укр.мова 6 кл. Урок 30. Контрольна робота № 2

Укр.мова 6 кл. Урок 30. Контрольна робота № 2 

Мета: 
- навчальна: перевірити знання учнів з лексики та фразеології; 
- розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; логічне мислення; мовленнєві навички; працювати самостійно, 
- виховна: виховувати любов до мови. 
Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація. Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції). 
Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

Зміст
ПЕРЕБІГ УРОКУ. Укр.мова 6 кл.  Контрольна робота № 2 
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ Й ЗАВДАНЬ УРОКУ
Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.
III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
І варіант
► Завдання 1—8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1.  Лексикологія вивчає:
А слова як частини мови;
Б лексичне значення й вживання слів;
В граматичне значення слів та словозміну.
2.  Діалектні слова — це:
А слова, які розуміють і вживають усі;
Б слова, вживання яких обмежене певною місцевістю;
В слова, які використовують люди певних професій.
3.  Застарілі слова — це:
А слова, які перейшли в українську з інших мов; 
Б слова, які використовують люди певних професій; 
В слова, які вийшли з активного вжитку.
4.  Стійкі сполучення слів, які за змістом дорівнюють одному слову,— це:
А фразеологізми; 
Б діалектизми; 
В неологізми.
5.  Власні українські слова перелічені в рядку: 
А душа, сонце, річка, небо;
Б мати, батько, брат, спільність; 
В лелека, мрія, мимохіть, плесо.
6.  Неологізми перелічені в рядку:
А поштамт, ситро, хоровод, інтернат;
Б мобільник, факс, хіт, діджей, субсидія;
В чимчикувати, швендяти, вештатись.
7.  Діалектні слова входять до складу синонімічного рядка: 
А гарний, вродливий;
Б смугастий, басаманистий; 
В стежка, доріжка.
8.  Слова-тсрміни вжито в рядку: 
А суфікс, діалект;
Б концерт, зірка;
В мовознавство, дзеркало.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
9.  Установіть відповідність між фразеологізмом та його тлумаченням:
А хоч з лиця воду пий                 1 мати досвід
Б як сніг на голову                       2 соромитись
В  показувати п'яти                     3 вродливий
Г з'їсти зуби                                 4 тікати
                                                     5 несподівано

II варіант
► Завдання 1—8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1. Лексичне значення слова пояснюється: 
А в орфографічних словниках; 
Б у тлумачних словниках; 
В у фразеологічних словниках.
2.  Наукові поняття позначаються: 
А діалектизмами;
Б неологізмами; В термінами.
3.  Неологізми — це слова:
А які вийшли з активного вжитку;
Б які недавно з'явилися в мові;
В якими користуються жителі певної місцевості.
4.  Фразеологія вивчає:
А лексичне значення і вживання слів;
Б лексичне значення і вживання стійких сполучень слів;
В лексичне значення і вживання наукових термінів.
5.  Фразеологізмом є таке словосполучення: 
А побити носа;
Б побити тарілки; 
В побити горщики.
6.  Професійні слова перелічені в рядку: 
А рекрут, княгиня, перст;
Б стенокардія, хірургія, ін'єкція; 
В рука, розмова, двері.
7.  Діалектні слова входять до складу синонімічного ряду: 
А вуйко, дядько;
Б приємний, чемний; 
В горизонт, небокрай.
8.  Слова-терміии ужито в рядку: 
А мовознавство, дзеркало;
Б префікс, дефіс; 
В зірка, концерт.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
9. Установіть відповідність між фразеологізмом та його тлумаченням:
А дати драла                              1   відмовити
Б десята вода на киселі            2   вихваляти
В дати гарбуза                           3  тікати
Г співати дифірамби                 4  багато
                                                   5  далека рідня
IV.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. 
Укр.мова 6 кл.  Контрольна робота № 2 
1. Збір зошитів
2. Рефлексія
- Які завдання були складними? Чому? З якими завданнями впоралися легко?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Індивідуальне завдання з повторення вивченого.

Оцінювання контрольного тесту