укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Жовтень » 11 » Укр.мова 6 кл. Урок 44. Контрольна робота № 2
11:55
Укр.мова 6 кл. Урок 44. Контрольна робота № 2

Укр.мова 6 кл. Урок 44. Контрольна робота № 2

Мета: 
- навчальна: перевірити знання учнів про словотвір, знання вивчених орфограм; 
- розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички; 
- виховна: виховувати любов до мови. 
Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація. Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції). 
Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

Зміст
ПЕРЕБІГ УРОКУ. Укр.мова 6 кл.  Контрольна робота № 2
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.
III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
1-й варіант
► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1.  Для утворення нових слів можуть служити такі морфеми: А корінь, префікс, суфікс, закінчення;
Б  префікс, суфікс;
В  корінь, суфікс, префікс;
Г  корінь, суфікс, закінчення.
2.  Позначте рядок іменників з буквою щ: 
А Гали-.ина, Чернігів..ина;
Б Німе..ина, Хмельни..ина; 
В Одс.ииа, Херсон..ина; 
Г Туре..ина, Вінни..ина.
3.  Позначте рядок слів із суфіксом -цьк-: 
А Оде..ий, че..ий;
Б пари..ий, виклада..ий; 
В кавка..ий, остро..ий; 
Г тка..ий, молоде..ий.
4.  Позначте рядок іменників із буквами -чч-, утворених від прикметників:
А Харків..ий, Київ..ина; 
Б Туре..ина. Німе..ина; 
В Харків..ина, Орлов..ина; 
Г Вінни..ина, Галичина.
5. Позначте рядок іменників, утворених за допомогою суфікса -ств-:
А неу..о, стріле..о; 
Б товари..о, садівни..о; 
В агент..о, люде..о; 
Г студент..о, боягу..о.
6.  Позначте рядок слів, утворених безафіксним способом: 
А вправа, розмова, юннат;
Б синь, зелень, спів;
В сінокіс, перелісок, їзда;
Г лісовий, пролісок, нежить.
7.  У якому рядку правильно вказане слово, від якого утворилося наведене?
А Ніжно 
Б захмарний 
В чорноземний 
Г примирения
ніжність; хмара; чорнозем; миритися.
8.  Позначте словосполучення, у якому вжиті слова, утворені шляхом переходу однієї частини мови в іншу:
А солодкий голос;
Б затишна кімната;
В сумлінний виконавець;
Г сучасна операційна.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
9.  Установіть відповідність між словом та способом його утворення:
А безрукавка                 1 префіксальний
Б виліт                           2 суфіксальний
В  черговий                   3 префіксально-суфіксальний
Г  безхмарний               4 безафіксний
                                       5 перехід з однієї частини мови в іншу

2-й варіант
► Завдання 1—8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1.  Для утворення нових слів можуть служити такі морфеми: 
А префікс, суфікс;
Б префікс, корінь, суфікс; 
В корінь, суфікс, закінчення; 
Г корінь, префікс, закінчення.
2.  Позначте рядок іменників з буквою щ: 
А Туре..ина, Вінни..ина;
Б Німсина, Хмельии..ина; 
В Оде..ина, Львівщина; 
Г Галичина, Чернігів..ииа.
3.  Позначте рядок слів із суфіксом -цьк-: 
А ііари..ий, виклада..ий;
Б Оде..ий, че..ий;
В тка..ий, молоде..ий;
Г кавка..ий, остро..ий.
4.  Позначте рядок імеппиків із буквами -чч-, утворених від прикметників:
А Туре..ина, Німе..ина; 
Б Харків..ий, Київщина; 
В Вінни..ина, Гали..ина; 
Г Харків..ина, Орлов..ина.
5.  Позначте рядок іменників, утворених за допомогою суфікса -ств-:
А садівни..о, товари..о; 
Б агент..о, люде..о; 
В стріле..о, неу..о; 
Г студент..о, боягу..о.
6.  Позначте рядок слів, утворених безсуфіксним способом: 
А сінокіс, перелісок, їзда;
Б юнь, блакить, спів;
В вправа, розмова, юннат;
Г лісовий, пролісок, нежить.
7.  У якому рядку правильно вказане слово, від якого утворилося наведене?
А переписування
Б пароплав
В ніжно
Г прихований
писати; плавати; ніжний; схованка.
8. Позначте словосполучення, у якому вжиті слова, утворені шляхом переходу однієї частини мови в іншу: 
А цікава книга; 
Б сумлінний черговий; 
В солодкий чай; 
Г добре працювати.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
9. Установіть відповідність між словом та способом його утворення:
А тваринка                     1 префіксальний
Б синь                             2 суфіксальний
В пролісок                       3 префіксально-суфіксальний
Г перевищувати             4 безафіксний
                                        5 перехід з однієї частини мови в іншу
IV.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. Укр.мова 6 кл.  Контрольна робота № 2

Рефлексія
- Які завдання були складними? Чому? З якими завданнями впоралися легко?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Виконати індивідуальне завдання з повторення вивченого матеріалу.