укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Жовтень » 14 » Укр.мова 6 кл. Урок 56. Контрольна робота № 3
15:44
Укр.мова 6 кл. Урок 56. Контрольна робота № 3

Укр.мова 6 кл. Урок 56. Контрольна робота № 3

Мета: 
- навчальна: перевірити знання учнів про іменник; 
- розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички; 
- виховна: виховувати любов до мови. Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація. 
Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції). 
Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

Зміст
ПЕРЕБІГ УРОКУ. Укр.мова 6 кл. Контрольна робота № 3
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.  МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.
III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
І варіант
► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1.  Іменник означає: 
А дію предмета;
Б ознаку предмета; 
В предмет.
2.  З великої букви пишуть: 
А загальні назви;
Б власні назви;
В іменники — назви істот.
3.  Іменники спільного роду називають: 
А осіб жіночої статі за професією;
Б малят безвідносно до їхньої статі; 
В осіб як чоловічої, так і жіночої статі.
4.  У якому рядку перелічені іменники, що вживаються тільки в формі множини?
А Кияни, школярі, земляки; 
Б Карпати, ворота, окуляри; 
В солі, води, сталі.
5.  У якому реченні вжитий іменник в формі кличного відмінка? 
А Зоре моя вечірняя, зійди над горою... (Т. Шевченко)
Б На траві, зоря, хустину не забудь! (В. Сосюра)
В Нічка розсипала зорі золотистії ... (С. Черкасенко)
6.  У якому рядку перераховані незмінні іменники? 
А Київ, Харків, Одеса;
Б листоноша, суддя, стаття; 
В маестро, метро, кашне.
7.  Скільки відмінків в українській мові? 
А Вісім;
Б сім; 
Г шість.
8.  Позначте рядок, у якому наведені іменники м'якої групи: 
А снігур, звір, скляр;
Б лікар, кобзар, комар; 
В воротар, димар, лицар.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
9.  Установіть відповідність між словом та способом його творення:
А черговий              1 безафіксний
Б безрукавка            2 складання основ або слів
В біг                   3 префіксально-суфіксальний
Г  книголюб             4 суфіксальний
                        5 перехід прикметників в іменники

II варіант
► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді» серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1. У якому рядку перелічені іменники, що вживаються тільки в формі множини? 
А Карпати, ворота, окуляри; 
Б кияни, школярі, земляки;
В солі, води, сталі.
2.  У якому рядку перелічені незмінні іменники?
А Маестро, метро, кашне;
Б Київ, Харків, Одеса;
В листоноша, суддя, стаття.
3.  Позначте рядок, у якому наведені іменники м'якої групи: 
А воротар, димар, лицар;
Б снігур, звір, скляр; 
В лікар, кобзар, комар.
4.  З великої букви пишуться: 
А загальні назви;
Б іменники — назви істот; 
В власні назви.
5.  Скільки відмінків в українській мові? 
А Вісім;
Б шість; 
В сім.
6. У якому  реченні  вжитий  іменник  в формі кличного відмінка?
А На траві, зоря, хустину не забудь! (В. Сосюра)
Б Зоре моя вечірняя, зійди над горою... (Т. Шевченко)
В Нічка розсипала зорі золотистії ... (С Черкасенко)
7.  Іменники спільного роду називають: 
А малят безвідносно до їхньої статі; 
Б осіб жіночої статі за професією;
В осіб як чоловічої, так і жіночої статі.
8.  Іменник означає:
А дію предмета;
Б предмет;
В ознаку предмета.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
9. Установіть відповідність між словом та способом його творення:
1  суфіксальний
2  складання основ або слів
3  префіксально-суфіксальний
4  безафіксний
5  перехід прикметників в іменники
А біг
Б книголюб 
В черговий 
Г безрукавка
IV.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Рефлексія
□ Які завдання були складними? Чому? З якими завданнями впоралися легко?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. 
Укр.мова 6 кл. Контрольна робота № 3
► Індивідуальне завдання з повторення вивченого.