укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Вересень » 11 » Догляд за волоссям. Фактори, що впливають на стан волосся
15:02
Догляд за волоссям. Фактори, що впливають на стан волосся

Догляд за волоссям. Фактори, що впливають на стан волосся

Опорні поняття: догляд за волоссям, стан волосся, збалансоване харчування, типи волосся, особиста гігієна, миття волосся, засоби догляду за волоссям.
Волосся — прекрасний дар природи, природна прикраса зовнішності людини.
Негативний вплив на волосся мають як зовнішні, так і внутрішні фактори. До зовнішніх належать: екологія, погодні умови, неправильний догляд за волоссям, неправильний спосіб життя, пригнічений емоційний стан і стреси, неправильне харчування (мал. 247), надмірне вживання медикаментів. До внутрішніх факторів можна віднести спадкову схильність, різні захворювання, гормональні порушення.
До екологічних факторів належать: повітря, яким ми дихаємо, вода, яку п'ємо, їжа, яку їмо. Зрозуміло, що не все ми можемо змінити. Але є багато речей, які залежать і від нас: пити чисту воду, частіше бувати на природі тощо. Якщо ви змокли під дощем, треба неодмінно промити ВОЛОССЯ ЧИСТОЮ ВОДОЮ, а може і вимити З шампунем. Опади можуть містити хімічні домішки, що може негативно вплинути на здоров'я вашого
Слід також знати, як температурний режим впливає на стан волосся. Як високі так, і низькі температури руйнують структуру волосся, тому варто носити влітку легкий головний убір, а взимку шапку.
Також наше волосся страждає через неправильний догляд як-от: застосування неякісних шампунів, кондиціонерів для волосся, або їх неправильний підбір; часте застосування гарячого фена для укладання, плойки для завивки; фарбування та знебарвлення волосся, хімічні завивки.
Правильне харчування, відмова від згубних звичок, достатня кількість сну, необхідні фізичні навантаження ведуть до поліпшення якості життя, підвищення життєвого тонусу, поліпшення настрою. Це позитивно позначається як на всьому організмі, так і на здоров'ї волосся.
Сильне потрясіння або тривалі переживання можуть призвести до раптової втрати волосся або збільшити його випадання до небезпечного рівня.
Якщо ви хочете мати красиве і здорове волосся, зверніть увагу на збалансоване харчування. Від нестачі білка та вітамінів шкіра втрачає пружність, а волосся — свій здоровий вигляд. Щоб уникнути цього, слід споживати такі продукти, як сир, м'ясо, яйця, квасолю, горіхи.
Споживання з їжею великої кількості вуглеводів (цукор, борошно, солодощі тощо), жирів і висококалорійної їжі значною мірою сприяє тому, що волосся стає жирним.
Французи стверджують: аби підняти настрій, іноді досить просто... вимити голову. Чисте, блискуче, пишне волосся дійсно змінює людину. Кожна людина може мати гарне волосся, для цього потрібно тільки приділити йому трохи уваги, адже стан і здоров'я нашого волосся, у більшості випадків, залежить тільки від нас самих.
Як відомо, волосся буває трьохтипів: нормальне, жирне й сухе. Частота миття волосся повинна залежати від того, як швидко ваше волосся забруднюється і стає жирним.
Частота миття визначається . індивідуально і залежить від цілого ряду чинників: типу волосся і шкіри, довжини волосся, характеру активності, пори року тощо.
Сушать волосся, обережно витираючи м'яким рушником, а потім досушують за кімнатної температури. Не слід пов'язувати рушником ще мокру голову. Коротке волосся слід розчісувати від коренів до кінчиків. Довге волосся треба починати чесати від кінчиків. Чим довше волосся, тим більша відстань між зубцями гребінця повинна бути (мал. 248).
Надто часте розчісування не приносить користі волоссю. Розчісування активізує сальні залози. При частому розчісуванні волосся швидше жирніє і виглядає неохайним. Щоб зменшити механічний вплив на поверхню волосини, розчісуватись потрібно обережними, плавними рухами. Старайтеся не розчісувати мокре волосся, оскільки воно більш вразливе до механічних ушкоджень.
Звичайно, різні зачіски і типи волосся вимагають різної кількості розчісувань. Оптимальним є два розчісування на добу. Вранці — для розплутування і надання форми волоссю, а ввечері — для масажування шкіри голови.
Після розчісування на гребінцях і щітках кожного разу залишається декілька волосин, це — нормально. Волосяний покрив поступово поновлюється, замість волосини, яка випала, з'являється нова. Літом і весною волосся росте швидше, а зимою повільніше.
Отже, щоб ваше волосся завжди було здорове, потрібно дотримуватися декількох дуже простих правил:
1.   Намагайтеся вести здоровий спосіб життя. Волосся — частина цілісного людського організму, індикатор його стану.
2.   Ретельно дотримуйтеся правил особистої гігієни. Є цілий ряд захворювань, що розносять бактерії і хвороботворні грибки. Ці захворювання можуть передаватися, якщо би користуєтеся чужими гребінцями та щітками.
3.   Виконуйте всі вимоги щодо догляду за волоссям— регулярно розчісуйте, масажуйте, мийте голову (мал. 249).
4.   З появою лупи — вживайте заходів, попередньо звернувшись до лікаря. Вибирайте золоту середину між красою і здоров'ям вашого волосся.
Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, власницею найдовшого волосся усвіті є китаянка КсіеКвіпінгг (мал. 250).
У неї настільки довге волосся, що виходити на прогулянку доводиться з помічником, який несе його поруч. Вона почала ростити волосся, коли їй було 13 років у 1973 р., і в неї вистачило терпіння не підрізувати їх до теперішнього часу. У результаті довжина її волосся становить 5 м 63 см. Однак насправді найдовше волосся у світі належать іншій східній жінці — невідомій індійській черниці, довжина волосся якої
7 м 9? см. Правда, цей рекорд ніде не зареєстрований і є неофіційним.
8  Україні іакож знайшли власницю найдовшого волосся. Це черкащанка Анна Янко. Довжина ЇЇ коси 2 м 21 см. Задля титулу «Найдовші коси України» жінка не стриглася 28 років. Українка побила російський рекорд на три сантиметри. І якщо не піде до перукаря в найближчі кілька років, матиме шанс поборотися за міжнародний титул, кажуть представники Національного реєстру рекордів.
Чи добре засвоїли?    
1. Яку роль у живлені волосся відіграє харчування?
2. Які є типи волосся?
3. Яких правил слід дотримуватися для підтримання волосся здоровим?
4. Які особливості миття, сушіння та розчісування волосся?

Побутова техніка для прибирання житла й особливості користування нею