Математика 3 клас. Урок 111. Самостійна робота
Мета: вчити учнів розв'язувати рівняння, у яких один із компонентів поданий виразом зі змінною; формувати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати математичне мовлення, логічне мислення; виховувати товариськість.
Хід уроку. Математика 3 клас. Самостійна робота
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 990
— Прочитайте розв'язання рівнянь.
х: (27 -19) = 5 42: 6•х = 63
х = 40 х = 9
(39 + 15): х = 9 (68 - 12): х = 2
х = 6 х = 28
Завдання 991
З одного дерева зірвали 16 кг персиків, а з другого — 12 кг. Усі персики розклали в ящики по 7 кг. Скільки використали ящиків? {{16 + 12) : 7 = = 4(ящ.))
— Чи можна цю задачу розв'язати двома способами?
2. Математичний диктант
— Чому дорівнює:
• сума чисел 710 і 290?
• різниця чисел 600 і 150?
• добуток чисел 150 і 2?
• частка чисел 540 і 6?
— Скільки дістанемо, якщо:
• 9 збільшити у 40 разів?
• 5 збільшити у 80 разів?
• 640 зменшити у 8 разів?
• 250 зменшити у 5 разів?
— Я задумала число. Якщо його збільшити в 6 разів, то отримаємо 120. Яке число я задумала?
Відповіді: 1000; 450; 300; 90; 360; 400; 80; 50; 20.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні па уроці ми повторимо способи розв'язування рівнянь, у яких один із компонентів поданий виразом зі змінною.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Коментоване розв'язування прикладів (с. 15O,завдання 992)
540 : 3 + 180 = 360 64•5 + 48 = 368 600 : 5 • 4 = 480
2. Розв'язування рівнянь за зразком (с. 150, завдання 993)
3. Усне розв'язування задачі (с 151, завдання 994)
Перше число а, друге — у 3 рази більше. Знайти різницю цих чисел, (а — а-3)
4. Колективна робота над задачею (с. 151, завдання 995)
Колективне ознайомлення зі змістом задачі, ЇЇ аналіз. Один учень записує умову і розв'язує задачу. Розв'язання
1) 24 • 2 = 48 (кг) — гречаного меду;
2) 24 + 48 = 72 (кг) — усього меду; 3)72 : 3 = 24 (бай.)
Відповідь: 24 банки використав пасічник.
— На скільки банок з гречаним медом більше, ніж із липовим? (48 : 3 — 24 : :3 = 8(бан.))
ФІзкультхвилинка
5. Самостійна робота
їй варіант
1. Виконати дії.
16•4 20•6:4 7•4•2 630:9:10
7•12 50•10•0 5•(9 + 8) 847-(230 • 2)
2. Розв'язати задачу.
Першого дня зібрали 140 кг яблук, а другого — 180 кг. Усі яблука розклали в ящики по 8 кг. Скільки використали ящиків?
2 а варіант
1. Виконати дії.
18•3 5•7•2 90•2:3 720:8:10
6•13 5•(7 + 9) 40•10•1 782-(180-3)
2. Розв'язати задачу.
160 л персикового соку і 260 л виноградного соку треба розлити у трилітрові банки. Скільки потрібно банок?
6. Офтальмологічна пауза
7. Розв'язування логічної задачі (с. 151, завдання 996)
Сума двох чисел 27. Якщо перший доданок збільшити на 16, а другий зменшити на 8, то чому дорівнюватиме сума? (27 + 16 — 8 = 35)
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Які труднощі виникли під час самостійної роботи?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Математика 3 клас. Самостійна робота
С. 151, завдання 997; 998.
|