укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 26 » Математика 3 клас. Урок 112. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
15:54
Математика 3 клас. Урок 112. Повторення і закріплення вивченого матеріалу

Математика 3 клас. Урок 112. Повторення і закріплення вивченого матеріалу

Мета: закріпити раніше вивчені випадки позатабличного множення і ділення; вдосконалювати навички розв'язування задач вивчених видів; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 997
—  Прочитайте розв'язання рівнянь.
х : 15 = 34 -28(х = 90);     
х-54 = 9-6(х = 108);        
37-х = 96 : 6(х = 21); 
х : (15 -6) = 23 (х = 207);  
х - 54 : 9 = 6 (х = 12);         
45 + х = 18 • 5 (х = 45).
Завдання 998
—  З першої грядки зібрали 20 кг полуниць, а з другої — 15 кг полуниць. Усі ягоди розклали в кошики по 5 кг. Скільки використали кошиків? ((20 + + 15):5=7(кош.))
2.    Аналіз самостійної роботи
3.     Гра-змагання між рядами
1-й ряд        2-й ряд         3-й ряд
450:10         400:100        96:3
350 : 350     99:9              80:5
800: 1          900 : 8         140:7
75:5             400:1           100:2
0:84             48:8             60:2
82:82           810: 9          45:5
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо і закріпимо вивчений матеріал.
IV.   ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Коментоване розв'язування рівнянь (с. 151,завдання 999)
x • 5 = 38 + 52 (л: = 18);                х + 29 = 35 • 4 (х = 111);
48 : х = 34 - 28 (х = 8);                  240 : 3 + х = 260 {х = 180);
96 : 8 • х = 36 (х = 3);                    х- 200 • 3 = 120 (х = 720).
2.     Розв'язування геометричної задачі (с. 151,завдання WOO)
Довжина прямокутника а дм, ширина b дм. Запишіть різні рівності для обчислення периметра. Обчисліть при а = 18, Ь = 7.
Р = а • 2 + b • 2, якщо а = 18, b = 7, то 18 • 2 + 7 • 2 = 50 (см) 
Р = (а + Ь) • 2, якщо а = 18, b = 7, то (18 + 7) • 2 = 50 (см)
3.     Самостійна робота над задачею (с. 151, завдання 1001) 
Розв'язання
(3 + 3-1)•2 = 10(дм).
4.     Колективна робота над задачею (с 151,завдання 1002)
—  Про що розповідається в задачі?
—  Що нам відомо?
—  Про що запитується в задачі?
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Ні)
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати, скільки важить пакет із цукром.)
—  Якою дією відповімо на це питання? (Дією додавання.)
—  Чи можна відповісти на це питання задачі? (Ні)
—  Що треба знати, щоб відповісти на це питання задачі? (Треба знати, скільки важить пакет із горохом.)
—  Якою дією відповімо на це питання? (Дією ділення.)
—  Тепер можна відповісти на питання задачі? (Так)
—  Якою дією відповімо на питання задачі? (Дією множення.)
—  Складіть план розв'язання задачі. (Першою дією дізнаємося, скільки важить пакет із горохом. Другою дією дізнаємося, скільки важить пакет із цукром. Третьою дією дізнаємося, скільки цукру в ЗО пакетах.)
—  Запишіть розв'язання. Розв'язання
1) 100 : 50 = 2 (кг) — важить пакет із горохом;
2) 2 + 2 = 4 (кг) — важить пакет із цукром; 3)4-30= 120 (кг)
Відповідь: 1 20 кг цукру в ЗО пакетах.
Фізкультхвилинка
5.     Усне виконання завдання (є. 152,завдання 1003)
З ряду чисел 20; 24; 28;, 36 вибрати ті значення 
k, при яких нерівність k : 4 < 7 є істинною. 20:4<7;24:4<7. Відповідь: k= 20; 24.
6.     Офтальмологічна пауза
7.     Розв'язування логічної задачі (с. 152, завдання 1004)
Добуток двох чисел дорівнює а. Якщо один з множників збільшити у 6 разів, а другий зменшити у 3 рази, то чому дорівнюватиме добуток одержаних чисел?
Розв'язання
6:3 = 2
Відповідь: добуток збільшиться у 2 рази.
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
— Що повторили на уроці?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
С. 152, завдання 1005; 1006.