Математика 3 клас. Урок 124. Аналіз контрольної роботи № 8
Мета: провести аналіз результатів контрольної роботи; закріплювати навички позатаб-личного множення і ділення; вдосконалювати вміння самостійно розв'язувати задачі; розвивати уважність; виховувати самостійність.
Хід уроку. Математика 3 клас. Аналіз контрольної роботи № 8
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Аналіз контрольної роботи
2. Розв'язування аналогічних завдань
1)Задача.
У 9 ящиках 54 кг цукерок, а в 7 таких самих ящиках — 49 кг печива. Чого більше в одному ящику — цукерок або печива — і на скільки? 2) Приклади.
80:16 638-239 48:3 63:9-6-0
490 : 7 347 + 588 24•3 500 : 5 + 100 • 4
3. Завдання для учнів, які успішно впоралися з контрольною роботою
1)Розв'язати приклади.
1•7 + 7:1 80:16 24•3
18-18-0 490 : 7 72 : (2 + 6) + 24
100•9 48:3 63:9-6•0
90:18 54:27 34•3
2) Розв'язати задачу.
Курчаті на добу дають 8 г проса. Скільки проса потрібно 9 курчатам на 10 днів?
3) Розв'язати рівняння.
100 • х = 800 600 : х = 10
4) Заповните пропуски.
6 м 8 дм = []дм 280 см = []м[]см
5) Знайти периметр прямокутника, довжина якого 60 см, а ширина — 40 см.
III. КОРЕКЦІЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 165)
Завдання 1. Обчислити зручним способом
48 : (4 • 2) = 48 : 8 = 6 560 : (8 : 2) = 560 : 4 = 140 800 : (10 • 8) = 10
Завдання 3. Коментоване розв'язування прикладів
2м:5 = 4дм 2м-5дм=15дм 1 кг : 2 = 500 г 1 кг- 200 г = 800 г
2 дм: 5 = 4 см 2 дм-5 см =15 см 1кг: 5 = 200 г 1кг-2г = 998г
Завдання 5. Робота над задачею
— Що означає число 36?
— Що означає число 28?
— В які банки розливали сік?
— В які банки розливали компот?
— Що запитується в задачі?
— Чи можна відповісти на питання задачі?
— Що для цього треба знати?
— Якою дією дізнаємось кількість банок із соком?
— Якою дією дізнаємось кількість банок з компотом? Якою дією відповімо на питання задачі? Розв'язання
1) 36 : 3 = 12 (бон.) — із соком;
2) 28 : 2 = 14 (бан.) — з компотом;
3) 12 + 14 = 26 (бан.)
Відповідь'. 26 всього потрібно було банок.
— Складіть обернені задачі.
Завдання 6. Складання і розв'язування задач за короткими записами
Завдання 7
Розв'язання
1) 16 • 4 + 6 = 70 (м) — довжина стрічки;
2) 70:5 = 14(част.)
Відповідь: на 14 частин розрізали стрічку.
Завдання 8 Розв'язання
1) 48 : 4 = 12 (пил.) — за день за нормою;
2) 48 : 3 = 16 (пил.) — за день фактично;
3) 16-12 = 4 (пил.)
Відповідь: 4 пилососи понад норму збирає за день бригада робітників.
Завдання 9
Один хлопець сказав, що в нього братів і сестер порівну, а у його сестри братів удвоє більше, ніж сестер. Скільки дітей у цій сім'ї? (4 брата, 3 сестри)
2. Офтальмологічна пауза
3. Розв'язування логічної задачі
Трьом братам разом 45 років. Петро старший за Івана на 3 роки і на стільки ж молодший за Гната. Скільки років кожному з братів? Розв'язання
1) 45 - 3 • 3 = 36 (років) — було б разом усім братам, якби вони були одного віку.
2) 36 : 3 = 12 (років) — Івану.
3) 12 + 3 = 15 (років) — Петру.
4) 15 + 3 = 18 (років) — Гнатові.
Відповідь: Гнатові 18 років, Петру — 15, Івану — 12.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового ви дізналися на уроці?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Математика 3 клас. Аналіз контрольної роботи № 8
С. 165, завдання 2; 4.
|