Математика 3 клас. Урок 125. Повторення таблиць множення і ділення
Мета: повторити табличне множення і ділення; ознайомити учнів з ознаками подільності на 2; 5 та 10; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку. Математика 3 клас. Повторення таблиць множення і ділення
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 2
23 • 2 + 1 = 47 48 : 6 + 2 = 10 48 : (6 + 2) = 6 24 • 4 - 3 = 93
64 : 4 - 4 = 12 80 : 5 + 0 = 16 0 : 7 + 70 = 70 21 : 3 + 7 = 14
Завдання 4
— Скільки кілограмів яблук привезли в дитячий садок? ((9 • 5 + 8) + 9 * 5 = = 98 кг)
2. Математичний диктант
• Запишіть найменше число до 22, яке ділиться на 4.
• Запишіть число, яке йде за числом 888.
• Помножте 5 на 120.
• Число 880 розділіть на 8.
• Число 12 помножте на 6.
• Збільшіть число 8 у 4 рази.
• Зменшіть число 48 у 8 разів.
• Укажіть порядкове місце букви Д в алфавіті.
• Скільки звуків у слові пень?
• Я задумала число: якщо його збільшити на 20, то вийде 25. Відгадайте його!
Відповіді: 20; 889; 600; 110; 72; 32; 6; 6; 3; 5.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення і ділення.
IV. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Усне виконання завдань [с 166, завдання 1095-1099)
2. Письмове виконання множення (с 166,завдання 1100)
3. Робота над задачею (с. 166,завдання 1101)
— Прочитайте задачу.
— Що знаємо про чорних овець?
— Що можемо дізнатися ще? (Скільки всього шерсті настригли з чорних овець.)
— Що знаємо про білих овець?
— Що ще відоме в задачі?
— Складіть коротку умову в таблиці.
Розв'язання
1) 4 • 60 = 240 (кг) — настригли з чорних овець;
2) 340 — 240 = 100 (кг) — настригли з білих овець;
3) 100:20 = 5(кг)
Відповідь: 5 кілограмів шерсті настригли з кожної білої вівці.
4. Розв'язування задачі за планом (с. 167,завдання 1102) — Складемо план розв'язання.
План
1) Скільки відвідувачів прийшло на виставку другого дня?
2) Скільки всього осіб відвідало виставку за два дні?
3) Скільки всього третьокласників відвідало виставку? Розв'язання
1) 120 • 3 =360 (відв.) — прийшло на виставку другого дня;
2) 360 + 120 = 480 (ос.) — відвідало виставку за два дні;
3) 480: 6 = 80 (ос.)
Відповідь: 80 третьокласників відвідало виставку.
5. Самостійна робота над задачею (с. 167, завдання 1104)
Розв'язання
1) 7•9 = 63 (дер.) — груш усього;
2) 143 - 63 = 80 (дер.) — яблунь усього;
3) 80: 8 = 10 (ряд.)
Відповідь: 10 рядів яблунь посадили.
6. Офтальмологічна пауза
7. Розв'язання логічних завдань
1) Завдання 1103 (с. 167).
Три дубові шпали важать стільки, скільки 5 соснових. Соснова шпала легша від дубової на 18 кг. Скільки важить соснова шпала? (Дубова шпала -45 кг. соснова — 27 кг)
2) У класі всі діти вивчають англійську та французьку мову. З них 17 учнів вивчають англійську, 15— французьку, а 8 — вивчають обидві мови одночасно. Скільки учнів у класі?
Розв'язання
17 — 8 = 9 (уч.) — вивчають лише англійську мову;
15 — 8 = 7 (уч.) — вивчають лише французьку;
9 + 7 + 8 = 24 (уч.) — всього в класі.
Відповідь: 24 учні.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що повторювали на уроці?
— Що нового дізналися?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Математика 3 клас. Повторення таблиць множення і ділення
С 167, завдання 1105; 1106.
|