Математика 3 клас. Урок 129. Повторення позатабличного множення і ділення
Мета: повторити позатабличні випадки множення і ділення в межах 1000; розвивати обчислювальні навички; виховувати уважність.
Хід уроку. Математика 3 клас. Повторення позатабличного множення і ділення
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 1130
х: 3=96 (х =288);
96:х = 6(х=16);
96-х = 6 (х = 90);
х•4 = 96(х=24).
Завдання 1131
— Скільки наповнили сіток? (50 • 4 :20 = 10 сіток)
2. Математичний диктант «Ланцюжок»
— Добуток чисел 6 і 20 збільшіть у 5 разів; збільшіть на 80; зменшіть на 200; зменшіть у 80 разів; знайдіть добуток отриманого числа і 15; знайдіть частку отриманого числа і 2; знайдіть, на скільки ця частка менше ніж 100; дізнайтеся, у скільки разів отримане число більше ніж 11; у скільки разів отримане число менше ніж 100; на скільки отримане число менше ніж 1000; зменшіть у 10 разів; зменшіть на 1 десяток. Яке число отримали?
Відповідь: 88.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо позатабличне множення і ділення.
IV. КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Самостійне розв'язування прикладів з наступною перевіркою
(с 170, завдання 1132)
— Знайдіть значення виразів.
200•3+ 40•3= 720 300-60-4 = 60 550 + 48•5= 790
400 : (60 : 3) = 20 480 : (70 : 7) = 48 230 : 10 + 13 = 36
2. Робота над задачами (с. 770)
1) Завдання 1133. Розв'язання
1)15:3 = 5 (ябл.) кожному онуку;
2) 15 : 5 = 3 (он.) — онуків у дідуся;
2) Завдання 1134. План розв'язання
1) Першою дією дізнаємось про кількість автомобілів на другій автостоянці.
2) Другою дією дізнаємось про кількість автомобілів на двох автостоянках.
3) Третьою дією дізнаємося про кількість рядів і відповімо на питання задачі. Розв'язання
1) 200 • 2 = 400 (авт.) — на другій автостоянці;
2) 200 + 400 = 600 (авт.) — на двох автостоянках;
3) 600 : 20 = ЗО — стільки буде рядів.
Відповідь: ЗО рядів вийде.
Фізкультхвилинка
3. Коментоване розв'язування прикладів (с. 170, завдання 1135)
2 ц ЗО кг + 3 ц 50 кг = 5 ц 80 кг 4 ц 10 кг - 1 ц 20 кг = 2 ц 90 кг
5 м 6дм + 15дм = 7м1дм 15 м 40 см — 3 м 4 дм = 12 м
1 год — 20 хв = 40 хв 3 год 40 хв + 50 хв = 4 год ЗО хв
4. Практична робота [с 170, завдання 1136)
5. Офтальмологічна пауза
6. Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 1137 (с. 170).
Розшифруй ребус АР + РАК = АКР. Однакові букви позначають однакові цифри.
Розв'язання 54 + 450 = 504
2) У трьох коробках лежить по одному олівцю: жовтий, червоний і зелений. На першій коробці написано «жовтий», на другій — «червоний», а на третій — «жовтий або зелений». Олівець якого кольору лежить у кожній з коробок, якщо жоден з написів не відповідає дійсності?
Відповідь: напис «жовтий або зелений» — неправильна. Отже, в третій коробці лежить червоний олівець. Тоді в першій коробці лежить не червоний і не жовтий, тобто зелений. У другій коробці — жовтий.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що повторили на уроці?
— Що нового дізналися на уроці?
— Як називаються числа при діленні?
— Як знайти зменшуване? від'ємник?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Математика 3 клас. Повторення позатабличного множення і ділення
С 170-171, завдання 1138; 1139.
|