Математика 3 клас. Урок 133. Аналіз контрольної роботи № 9
Мета: проаналізувати допущені під час виконання контрольної роботи помилки; узагальнити знання учнів, отримані на попередніх уроках; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пам'ять; удосконалювати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; виховувати самостійність.
Хід уроку. Математика 3 клас. Аналіз контрольної роботи № 9
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Аналіз контрольної роботи
Учитель називає типові помилки» допущені учнями в контрольній роботі.
2. Розв'язування подібних завдань для запобігання повторенню типових помилок (фронтальна робота)
1) Розв'язування задачі.
У Саші 75 марок. На першу сторінку альбому він наклеїв 1/5 частину марок.
Решту розмістив по 12 марок на сторінці. Скільки сторінок було використано
для марок, що залишилися? Розв'язання
1) 75 : 5 = 15 (м) — на першій сторінці;
2) 75 -15 - 60 (м) — залишилися;
3) 60: 12 = 5 (стор.)
Відповідь: 6 сторінок було використано для марок, що залишилися.
2) Розв'язування прикладів.
64:16 480:4 72-78:6 163•4
96 : 24 3•160 43 - (17 - 8) 570 - 236
3) Розв'язування прикладів з остачею.
39 : 6 = 6 (ост. 3) 45 : 7 = 6 (ост. 3)
— Які числа пропущені?
57 : [] = 7 (ост. []) [] • 3 : 8 = 9 (ост. [])
57 : 8 = 7 (ост. 1) 25 • 3 : 8 = 9 (ост. 3)
Фізкультхвилинка
III. КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Письмові обчислення (с. 173,завдання 1158)
236 485 745 875
453 394 324 69
689 879 421 806
— Поясніть, як треба записувати другий доданок або від'ємник під час письмового виконання дій.
Завдання 1159
(Усно.) Знайти частку й остачу.
6:4 = 1 (ост. 2) 5:2 = 2 (ост. І) 7:4 = 1 (ост. 3)
12 : 5 = 2 (ост.2) 16: 3 = 5(ост. 1)
2. Офтальмологічна пауза
3. Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 1161 (с. 174).
Котру годину показує годинник, якщо від початку доби хвилинна стрілка зробила вісім повних обертів і ще чверть оберту? (8 год 15 хв) 2)Накресліть два відрізки так, щоб один був довший за інший на чверть,
а разом вони складали б відрізок завдовжки 18 см.
Розв'язання
«Довший за інший на чверть» треба розуміти як на чверть довший, ніж саме другий:
Маємо в двох відрізках 9 рівних частин.
18 : 9 = 2 см — в одній частині. 2 • 4 = 8 см — довжина другого відрізка. 2 • 5 = 10 см — довжина першого відрізка.
Відповідь: 10 см і 8 см.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що повторили на уроці?
— Розкажіть правило ділення суми на число.
— Поясніть спосіб розв'язання прикладів типу 72 : 3; 50 : 2.
— Як записати цифрами третю частину числа? четверту? шосту?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Математика 3 клас. Аналіз контрольної роботи № 9
С. 174, завдання 1162; 1163.
|