Математика 3 клас. Урок 72. Периметр прямокутника
Мета: ознайомити учнів з прийомом письмового додавання трицифрових чисел з переходом через розряд; закріпити вміння знаходити периметр прямокутника; формувати навички письмового додавання і віднімання трицифрових чисел; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку. Математика 3 клас. Периметр прямокутника
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
— Прочитайте розв'язання задачі 657.
— Зачитайте відповіді прикладів на дві дії.
2. Математичний диктант
— Запишіть вирази, знайдіть їх значення.
• На скільки сума чисел 600 і 100 більше різниці цих самих чисел?
• Від суми чисел 500 і 400 відніміть 700.
• До числа 150 додайте різницю чисел 250 і 50.
• Від різниці чисел 770 і 70 відніміть 200.
• Від числа 1000 відніміть суму чисел 600 і 400.
• Від числа 500 відніміть суму чисел 140 і 60. Відповіді:
(600 + 100) - (600 - 100) = 200 (770 - 70) - 200 = 500
(500 + 400) - 700 = 200 1000- (600 + 400) = 0
150 + (250 - 50) = 350 500 - (140 + 60) = 300
3. Робота за картками індивідуального контролю (див. додаток на с 20)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово додавати трицифрові числа з переходом через розряд; складати і розв'язувати задачі за коротким записом; обчислювати периметр прямокутника.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовча робота
7 + 8 6 + 7 12-5 14-8
70 + 80 60 + 70 120-50 140-80
2. Пояснення нового матеріалу (с 102, завдання 659)
— Розгляньте запис у підручнику.
368
+225
598
Під час обчислення прикладів такого виду міркуйте так:
— До 8 од. додати 5 од., буде 13 од. 13 одиниць — це 1 дес. і 3 од. Цифру З запишемо під одиницями, а один десяток додамо до десятків. 6 дес. додати 2 дес, буде 8 дес. та ще 1 дес, буде 9 дес Цифру 9 запишемо під десятками.
Тепер додаємо сотні: 3 сотні додати 2 сотні буде 5 сотень. Запишемо цифру 5 під сотнями. Одержимо суму 593.
3. Первинне закріплення нового матеріалу (с 102, завдання 660)
— Знайдіть суми, записуючи числа стовпчиком.
4. Творча робота
— Складіть задачі різних видів за виразом: 325 + 413.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Складання задачі за коротким записом (с. 102, завдання 661)
— Складіть за коротким записом задачу.
— Що потрібно дізнатися, щоб відповісти на питання задачі? (Скільки було гумок) Скільки дій у задачі? (Дві)
— Розв'яжіть задачу самостійно, склавши до неї вираз. 320 + 245 - 300 = 265 (гум.)
Відповідь: 265 гумок.
2. Робота над задачею на рух (с 102, завдання 662)
— Розгляньте короткий запис задачі.
— Повторіть умову задачі за коротким записом.
— Скільки кілометрів до зустрічі пройшов перший потяг? (246 км)
— Чи можемо ми дізнатися, скільки пройшов другий потяг? (Так. 246 — 20)
— Що запитується в задачі? (Яка відстань між містами?) Розв'язання
1) 246 — 20 = 226 (км) — пройшов другий потяг.
2) 246 + 226 = 472 (км)
Відповідь: 472 км відстань між містами.
3. Робота з геометричним матеріалом (с. 103,завдання 663)
— Що означає знайти периметр прямокутника?
Р& = (З • 2 + 4 • 2) = 14 (см) РА = (1 • 2 + 4 • 2) = 10 (см)
4. Завдання з логічним навантаженням (с. 103, завдання 664)
Відповідь. Він зможе купити лише 4 збірки, використавши при цьому 5 варіантів: 1)Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка, В. Стус; 2) Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка, Ліна Костенко; 3)Т. Шевченко, І. Франко, В. Стус, Ліна Костенко;
4) Т. Шевченко, Леся Українка, В. Стус, Ліна Костенко;
5) Леся Українка, І. Франко, В. Стус, Ліна Костенко.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Поясніть прийом письмового додавання за прикладами: 319 І 128; 684 + 235.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Математика 3 клас. Периметр прямокутника
С. 103, завдання 665; 666.
Додаток
Картка 1
1) Запишіть чотири трицифрових числа, в 1 менше, ніж попередня. Наприклад: 432.
2) Розв'яжіть рівняння.
х + 340 = 570 610 - х = 230
Картка 2
1) Запиши числа в порядку зростання. 409; 45; 374; 589; 144; 639; 712. Підкресліть числа першого розряду.
2) Обчисліть приклади.
640-220 580-300
430 + 250 500-380
360 - 320 4 м 60 см - 40 см
460 + 240 1 м 50 см + 50 см
|