укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 9 » Математика 3 клас. Урок 77. Задача на три дії
18:43
Математика 3 клас. Урок 77. Задача на три дії

Математика 3 клас. Урок 77. Задача на три дії

Мета: удосконалювати вміння учнів виконувати письмове додавання і віднімання три-цифрових чисел, розв'язувати складені задачі на різницеве порівняння; формувати вміння розв'язувати задачі двома способами; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Задача на три дії
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
—  Яке слово було зашифровано у завданні 704? (Купала)
—  Що означає ця назва?
Івана Купала — традиційне і надзвичайно популярне українське свято, яке відзначають 21 червня. Дівчата плетуть вінки з польових квітів й перед заходом сонця збираються на вигонах біля річок. Вони дістають свічки, запалюють їх і прилаштувавши до своїх вінків, пускають на воду. Поки вінки пливуть, дівчата ідуть понад річкою й співають.
Часто хлопці намагаються зловити вінки дівчат. Двійко заздалегідь домовляються про те, яким буде вінок. Кожна дівчина плете його так, щоб вінок можна було впізнати: вплітали яскраву свічку або велику квітку. Якщо хлопцю вдається зловити вінок коханої, діставшись до нього вплав чи на човні, це вважається доброю прикметою для їх подальшої спільної долі.
Згідно з народним повір'ям, якщо вінок пливе добре й гарно горить свічка, то дівчина вийде заміж, а якщо він крутиться на місці,— то ще дівуватиме, а як потоне — заміж не вийде взагалі. Якщо ж вінок відпливе далеко й пристане до якогось берега, то це означає, що туди дівчина заміж піде.
2.     Усна лічба (с. 109, завдання 706)
3.     Математичний диктант
—  Запишіть розв'язання задач виразами.
1)Школярі зібрали в перший день 160 кг моркви, а в другій — 270 кг.
Скільки кілограмів моркви зібрали школярі за два дні? 2) У дитячий садок завезли овочі. За день витратили 140 кг, залишилося ще
280 кг. Скільки кілограмів овочів завезли в дитячий садок? 3)У першому рулоні було 160 м тканини, а в другому — 290 м. На скільки
менше метрів тканини були в першому рулоні, ніж у другому? 4) У бібліотеці було 420 книг. Читачам видали 210. Скільки книг залишилося
у бібліотеці?
Відповіді:
160 + 270 = 430 
140 + 280 = 420 
290 - 160 = 130 
420 - 210 = 210
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми узагальнимо ваші знання щодо письмового додавання і віднімання трицифрових чисел.
IV.   РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1.     Пояснення нового матеріалу {на прикладі задачі 707)
—  Прочитайте задачу.
—  Про що дізналися в першій дії? (Скільки кілограмів кукурудзи витратили.)
— Дайте повну відповідь на питання задачі.
—  Зверніть увагу на те, як виконуються обчислення і записуються дії.
2.    Творча робота над задачею
—  Складіть і розв'яжіть подібну задачу. Задача
До овочевого магазину завезли 427 кг яблук, 215 кг груш, а слив — на 104 кг менше, ніж груш. Скільки кілограмів фруктів завезли в магазин? Розв'язання 1)215 — 104 = 111 (кг) — слив завезли в магазин. 2)427 + 215+ 111 = 753(лгг)
Відповідь: 753 кілограми фруктів завезли в овочевий магазин.
3.     Обчислення значень виразів з коментуванням (с, 110, завдання708)
—  Кожну дію викопуйте письмово.
Двоє учнів працюють біля дошки, решта — в зошитах.
972 - 358 - 539 = 75                           278 + (720 - 415) = 583
Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Робота над задачею (с. 110, завдання 709)
—  Прочитайте задачу.
—  Про що запитується в задачі?
—  Чи можемо ми відповісти на питання задачі? (Ні)
—  Чому? (Не знаємо, скільки всього виростили індичат і скільки всього ви ростили курчат.)
—  Чи можемо ми дізнатися, скільки індичат виростили за два квартали?
—  Якою дією?
—  Чи можемо ми дізнатися, скільки курчат виростили за два квартали?
—  Яку дію використаємо для відповіді на головне питання задачі? (Віднімання)
Розв'язання
1) 275 + 178 = 453 (індичат)
2) 380 + 406 = 786 (курчат)
3)786-453 = 333 (п.)
Відповідь: на 333 курчати більше.
2.    Робота над задачею (с 110, завдання 710)
—  Прочитайте задачу.
—  Скільки деталей обробляли на верстаті за 1 годину спочатку?
—  Скільки деталей почали обробляти за 1 годину після вдосконалення? (9 деталей)
—  Чи можемо ми дізнатися, на скільки більше деталей почали обробляти на верстаті за 1 годину? за 8 годин?
Розв'язання
І спосіб 
1)9-7=2(д.) 
2)2-8=16(д.)
—  Скільки деталей обробляли на верстаті за 8 годин спочатку? (7-8)
—  Скільки деталей почали обробляти на верстаті за 8 годин після удосконалення? (9 - 8)
—  Чи можемо тепер відповісти на запитання задачі? (Так)
—  Якою дісіо? {Відніманням) Розв'язання
2 спосіб 1)7*8 = 56 (д.) 2)9*8 = 72(д.) 3) 72*56 = 16 (д.)
Відповідь: на 16 деталей більше почали обробляти на верстаті за 8 годин після вдосконалення.
3.    Завдання з логічним навантаженням (с. 110, завдання 711)
Розв'язання 
1) 13 + 15 = 28 (тр.) — всього 
2)28-10=18 (тр.) — на II полі 
3) 13 -10 = 3 (тр.) або 18 - 15 = 3 (тр.)
Відповідь: 3 трактори повинні переїхати на друге поле.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Поясніть, як правильно письмово обчислити приклад 782 — 235 + 167?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Математика 3 клас. Задача на три дії
С. 110, завдання 712; 713.