укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 9 » Математика 3 клас. Урок 78. Додавання трицифрових чисел способом округлення
18:51
Математика 3 клас. Урок 78. Додавання трицифрових чисел способом округлення

Математика 3 клас. Урок 78. Додавання трицифрових чисел способом округлення

Мета: ознайомити учнів з додаванням трицифрових чисел способом округлення; формувати вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати старанність.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Додавання трицифрових чисел способом округлення
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
2.     Усні обчислення (с. 110, завдання 714)
—  Складіть вирази.
—  Порівняйте, як змінюється сума внаслідок збільшення (зменшення) одного з доданків на кілька одиниць.
Висновок: при збільшсшіі одного з доданків сума теж збільшиться; при зменшенні одного з доданків сума зменшиться.
3.     Гра «Допоможіть Незнайкові»
—  Виправте помилки в обчисленнях.
540 - 360 = 180              240 - 170 = 160                340 - 270 = 70
720 + 90 = 830                580 + 240 = 810              780 - 590 = 180
920 - 290 - 630               540 - 250     290               650 + 220 - 870
4.     Робота за картками індивідуального контролю
Картка 1
Розв'яжіть задачу.
Першого дня крокодил пролив 140 сльозинок, а другого дня — на 120 сльозинок менше. Скільки сльозинок пролив крокодил за два дні?
Картка 2
Розв'яжіть задачу.
Котигорошко вів щоденник добрих справ. На першій сторінці щоденника він записав 218 добрих справ, на другій — на 105 добрих справ більше. Скільки добрих справ виконав Котигорошко за два дні?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вчитися додавати способом округлення.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Підготовча робота
1)     Упишіть пропущені знаки І числа.
299+ ... = 300                598+ ...=600                  755 + ... = 800
197 + ... = 200               364 + ... = 400               866 + ... = 900
2)     С 111, завдання 715.
—  Знайдіть значення першого виразу письмово.
—  Використайте результат, щоб знайти значення інших виразів.
576 + 298 = 874             576 + 297 = 873             585 + 288 = 873
575 + 399 = 974             575 + 398 = 973             575 + 278 = 853
2.     Пояснення нового матеріалу
—  Щоб округлити будь-яке число до найближчого круглого числа, треба пам'ятати такі правила.
Уразі збільшення доданка зменшуй другий доданок на додане число. Наприклад: 299 + 475. Міркуйте так:
—  Округляю 299. Найближче кругле число — 300. Щоб отримати 300, потрібно 299 збільшити на 1.
299 + 1 = 300
Зменшую другий доданок на додане число: 475 — 1 = 474. Додаю 300 4- 474 = = 774.
Можна зменшувати не другий доданок, а результат.
299 + 475 = (300 + 475) -1 = 775 - 1 = 774
Уразі зменшення доданка збільшуй другий доданок на додане число.
Наприклад: 203 + 545.
Міркуйте так:
—  Зменшую число 203 до найближчого круглого числа. 203 — 3 = 200. Другий доданок збільшую на число, на яке зменшила число 203: 545 + 3 = 548. Додаю 200+ 548 = 748.
3.     Первинне закріплення (с. 111, завдання716)
—  Знайдіть значення виразів способом округлення за зразком. Учні розв'язують приклади з коментуванням біля дошки. 398 + 264 = 400 + (264 - 2) = 400 + 262 - 662
546 + 206 = 550 + (206 - 4) = 550 + 202 = 752 494 + 306 = 500 + (306 - 6) = 500 + 300 = 800 689 + 127 = 690 + (127 - 1) = 690 + 126 = 816 434 + 208 = (434 - 2) + 210 = 432 + 210 = 642 259 + 496 = (259 - 4) + 500 = 255 + 500 = 755
Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Робота над задачею (с. 111, завдання 717)
—  Розгляньте задачу, яка містить буквене дане.
Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання виразу до задачі. Розв'язання: 4 - а + Ь.
—  Поясніть про що дізналися кожною дією. Відповідь', всього 4 • а + b груш.
—  Розв'яжіть цю задачу, якщо а=6; b=8.
2.    Робота над задачею (с. 111, завдання 718)
— Скільки місць у залі театру?
—  Скільки квитків продано у партер?
— Скільки квитків продано до амфітеатру?
— Скільки квитків продано на балкон?
—  Прочитайте головне питання задачі.
—  Чи можемо відразу дати відповідь на запитання задачі?
—  Чому?
—  Якою дією дізнаємось скільки квитків продано у партер, до амфітеатру, на балкон?
—  Якою дією дізнаємось скільки квитків залишилось?
—  Розв'яжіть задачу самостійно. Перевірка вчителем викопаної роботи.
Розв'язання 1)295-228 +76 = 599 (квитків) —продали 2) 980 - 599 = 381 {квиток)
Відповідь: залишилося продати 381 квиток.
3.     Творча робота над задачею
— Змініть питання в задачі 718 так, щоб у розв'язанні додалася ще одна дія. (На скільки більше квитків продали, ніж залишилося?)
4.     Завдання з логічним навантаженням (с. 112, завдання 719)

VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Закінчіть ланцюжки міркувань. 
602 + 244 = 600 + (... + ...) = ... + ... = ... 
483 + 315 = 490 + (... + ...) =... + ... = ...
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Додавання трицифрових чисел способом округлення
С. 112, завдання 720; 721.