укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 14 » Математика 3 клас. Урок 79. Віднімання трицифрових чисел способом округлення
15:03
Математика 3 клас. Урок 79. Віднімання трицифрових чисел способом округлення

Математика 3 клас. Урок 79. Віднімання трицифрових чисел способом округлення

Мета: ознайомити учнів з відніманням трицифрових чисел способом округлення; формувати вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати старанність.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Віднімання трицифрових чисел 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
—  Поясніть, як виконали обчислення у завданні 720 (с. 112).
—  Зачитайте відповідь до задачі 721. (9*2-12 = 6 (л))
2.     Усні обчислення (с. 112, завдання 722)
—  Складіть вирази.
—  Порівняйте, як змінюється різниця внаслідок зменшення (збільшення) від'ємника або зменшуваного на кілька одиниць.
Висновок', при збільшенні від'ємника або зменшуваного, різниця теж збільшиться, і навпаки: при зменшенні зменшуваного і від'ємника різниця теж зменшиться.
3.     Гра «Хто швидше?»
—  Знайдіть значення виразів способом округлення доданка.
—  Запишіть відповіді в порядку зростання.
—  Прочитайте слово.
299 + 294 = ... (О)               699 + 295 = ... (Ь)
799 + 154 = ... (Е)               164 + 699 = ... (О)
697 + 294 = ... (Ц)               553 + 398 = ... (Д)
315 + 199 = ... (М)               339 + 499 = ... (Л)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вчитися віднімати способом округлення.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Підготовча робота
1)    Впишіть пропущені знаки і число.
402[][] = 400              699 [][] = 700               203[][] = 200
399[][] = 400              705 [][] = 700              197[][]= 200
2)    СП 2, завдання 723.
—  Знайдіть значення першого виразу письмово.
—  Використайте результат, щоб знайти значення інших виразів.
534 - 298 = 236              534 - 287 = 247             334 - 197 = 137
634 - 297 = 337              434 - 297 = 137             534 - 387 - 147
2.     Пояснення нового матеріалу. Округлення зменшуваного і від'ємника
—  У разі збільшення одного компонента збільшуй другий на додане число.
У  разі зменшення одного компонента зменшуй другий на  число, яке
відняли.
3.    Первинне закріплення (с.112, завдання 724)
—  Знайдіть усно значення виразів способом округлення та перевірте результати письмово.
723 - 397 = (723 + 3) - (397 + 3) = 726 - 400 = 326 434 - 289 = (434 + 11)- (289 + 11) = 445 - 300 = 145 647-316-(647-16)-(316-16)-631-300-331 521 - 396 = (521 + 4) - (396 + 4) = 525 - 400 = 125
Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею (с. 112, завдання 725)
Аналіз задачі, складання короткої умови.
Було — ?
Прочитав — 4 дні по 9 сторінок
Залишилось — 85 сторінок
Самостійне розв'язування задачі. Один учень працює за закритою частиною дошки.
Перевірка виконаної роботи. Розв'язання
1) 9 • 4 = 36 (с.) — прочитав
2) 85 + 36 = 121(c)
Відповідь: у книзі була 121 сторінка.
2.    Творча робота над задачею
—  Складіть і розв'яжіть задачу, обернену до попередньої.
Було — 121 сторінка Прочитав — 4 дні по 9 сторінок
Залишилось — ?
Розв'язання
1) 9 • 4 = 36 (с.) — прочитав 
2)121-36 = 85(с.)
Відповідь: залишилося прочитати 85 сторінок.
3.     Самостійна робота (о 113, завдання 726)
—  Запишіть лише розв'язання задач. 
1)а*3-а;
2)с:(с-8);
3)с:а-Ь;
4)а*6+Ь;
5)36+15-40= 11 (гри)
4.     Завдання з логічним навантаженням (с. 111, завдання 727) Відповідь: 8 способів.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Закінчіть ланцюжки міркувань.
917-798 = (... + ...)-(... + ...) =...-... = ... 830-780 = (...-.„)-(...-...) = ...-. .. = ...
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 113, завдання 728; 729. 
Математика 3 клас. Віднімання трицифрових чисел