Укр.мова 6 кл. Урок 44. Контрольна робота № 2
Мета:
- навчальна: перевірити знання учнів про словотвір, знання вивчених орфограм;
- розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички;
- виховна: виховувати любов до мови.
Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація. Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції).
Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.
Зміст
ПЕРЕБІГ УРОКУ. Укр.мова 6 кл. Контрольна робота № 2
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.
III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
1-й варіант
► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1. Для утворення нових слів можуть служити такі морфеми: А корінь, префікс, суфікс, закінчення;
Б префікс, суфікс;
В корінь, суфікс, префікс;
Г корінь, суфікс, закінчення.
2. Позначте рядок іменників з буквою щ:
А Гали-.ина, Чернігів..ина;
Б Німе..ина, Хмельни..ина;
В Одс.ииа, Херсон..ина;
Г Туре..ина, Вінни..ина.
3. Позначте рядок слів із суфіксом -цьк-:
А Оде..ий, че..ий;
Б пари..ий, виклада..ий;
В кавка..ий, остро..ий;
Г тка..ий, молоде..ий.
4. Позначте рядок іменників із буквами -чч-, утворених від прикметників:
А Харків..ий, Київ..ина;
Б Туре..ина. Німе..ина;
В Харків..ина, Орлов..ина;
Г Вінни..ина, Галичина.
5. Позначте рядок іменників, утворених за допомогою суфікса -ств-:
А неу..о, стріле..о;
Б товари..о, садівни..о;
В агент..о, люде..о;
Г студент..о, боягу..о.
6. Позначте рядок слів, утворених безафіксним способом:
А вправа, розмова, юннат;
Б синь, зелень, спів;
В сінокіс, перелісок, їзда;
Г лісовий, пролісок, нежить.
7. У якому рядку правильно вказане слово, від якого утворилося наведене?
А Ніжно
Б захмарний
В чорноземний
Г примирения
ніжність; хмара; чорнозем; миритися.
8. Позначте словосполучення, у якому вжиті слова, утворені шляхом переходу однієї частини мови в іншу:
А солодкий голос;
Б затишна кімната;
В сумлінний виконавець;
Г сучасна операційна.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
9. Установіть відповідність між словом та способом його утворення:
А безрукавка 1 префіксальний
Б виліт 2 суфіксальний
В черговий 3 префіксально-суфіксальний
Г безхмарний 4 безафіксний
5 перехід з однієї частини мови в іншу
2-й варіант
► Завдання 1—8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1. Для утворення нових слів можуть служити такі морфеми:
А префікс, суфікс;
Б префікс, корінь, суфікс;
В корінь, суфікс, закінчення;
Г корінь, префікс, закінчення.
2. Позначте рядок іменників з буквою щ:
А Туре..ина, Вінни..ина;
Б Німсина, Хмельии..ина;
В Оде..ина, Львівщина;
Г Галичина, Чернігів..ииа.
3. Позначте рядок слів із суфіксом -цьк-:
А ііари..ий, виклада..ий;
Б Оде..ий, че..ий;
В тка..ий, молоде..ий;
Г кавка..ий, остро..ий.
4. Позначте рядок імеппиків із буквами -чч-, утворених від прикметників:
А Туре..ина, Німе..ина;
Б Харків..ий, Київщина;
В Вінни..ина, Гали..ина;
Г Харків..ина, Орлов..ина.
5. Позначте рядок іменників, утворених за допомогою суфікса -ств-:
А садівни..о, товари..о;
Б агент..о, люде..о;
В стріле..о, неу..о;
Г студент..о, боягу..о.
6. Позначте рядок слів, утворених безсуфіксним способом:
А сінокіс, перелісок, їзда;
Б юнь, блакить, спів;
В вправа, розмова, юннат;
Г лісовий, пролісок, нежить.
7. У якому рядку правильно вказане слово, від якого утворилося наведене?
А переписування
Б пароплав
В ніжно
Г прихований
писати; плавати; ніжний; схованка.
8. Позначте словосполучення, у якому вжиті слова, утворені шляхом переходу однієї частини мови в іншу:
А цікава книга;
Б сумлінний черговий;
В солодкий чай;
Г добре працювати.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
9. Установіть відповідність між словом та способом його утворення:
А тваринка 1 префіксальний
Б синь 2 суфіксальний
В пролісок 3 префіксально-суфіксальний
Г перевищувати 4 безафіксний
5 перехід з однієї частини мови в іншу
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. Укр.мова 6 кл. Контрольна робота № 2
Рефлексія
- Які завдання були складними? Чому? З якими завданнями впоралися легко?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Виконати індивідуальне завдання з повторення вивченого матеріалу.
|