Укр.мова 6 кл. Урок 56. Контрольна робота № 3
Мета:
- навчальна: перевірити знання учнів про іменник;
- розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички;
- виховна: виховувати любов до мови. Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація.
Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції).
Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.
Зміст
ПЕРЕБІГ УРОКУ. Укр.мова 6 кл. Контрольна робота № 3
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.
III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
І варіант
► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1. Іменник означає:
А дію предмета;
Б ознаку предмета;
В предмет.
2. З великої букви пишуть:
А загальні назви;
Б власні назви;
В іменники — назви істот.
3. Іменники спільного роду називають:
А осіб жіночої статі за професією;
Б малят безвідносно до їхньої статі;
В осіб як чоловічої, так і жіночої статі.
4. У якому рядку перелічені іменники, що вживаються тільки в формі множини?
А Кияни, школярі, земляки;
Б Карпати, ворота, окуляри;
В солі, води, сталі.
5. У якому реченні вжитий іменник в формі кличного відмінка?
А Зоре моя вечірняя, зійди над горою... (Т. Шевченко)
Б На траві, зоря, хустину не забудь! (В. Сосюра)
В Нічка розсипала зорі золотистії ... (С. Черкасенко)
6. У якому рядку перераховані незмінні іменники?
А Київ, Харків, Одеса;
Б листоноша, суддя, стаття;
В маестро, метро, кашне.
7. Скільки відмінків в українській мові?
А Вісім;
Б сім;
Г шість.
8. Позначте рядок, у якому наведені іменники м'якої групи:
А снігур, звір, скляр;
Б лікар, кобзар, комар;
В воротар, димар, лицар.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
9. Установіть відповідність між словом та способом його творення:
А черговий 1 безафіксний
Б безрукавка 2 складання основ або слів
В біг 3 префіксально-суфіксальний
Г книголюб 4 суфіксальний
5 перехід прикметників в іменники
II варіант
► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді» серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1. У якому рядку перелічені іменники, що вживаються тільки в формі множини?
А Карпати, ворота, окуляри;
Б кияни, школярі, земляки;
В солі, води, сталі.
2. У якому рядку перелічені незмінні іменники?
А Маестро, метро, кашне;
Б Київ, Харків, Одеса;
В листоноша, суддя, стаття.
3. Позначте рядок, у якому наведені іменники м'якої групи:
А воротар, димар, лицар;
Б снігур, звір, скляр;
В лікар, кобзар, комар.
4. З великої букви пишуться:
А загальні назви;
Б іменники — назви істот;
В власні назви.
5. Скільки відмінків в українській мові?
А Вісім;
Б шість;
В сім.
6. У якому реченні вжитий іменник в формі кличного відмінка?
А На траві, зоря, хустину не забудь! (В. Сосюра)
Б Зоре моя вечірняя, зійди над горою... (Т. Шевченко)
В Нічка розсипала зорі золотистії ... (С Черкасенко)
7. Іменники спільного роду називають:
А малят безвідносно до їхньої статі;
Б осіб жіночої статі за професією;
В осіб як чоловічої, так і жіночої статі.
8. Іменник означає:
А дію предмета;
Б предмет;
В ознаку предмета.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
9. Установіть відповідність між словом та способом його творення:
1 суфіксальний
2 складання основ або слів
3 префіксально-суфіксальний
4 безафіксний
5 перехід прикметників в іменники
А біг
Б книголюб
В черговий
Г безрукавка
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Рефлексія
□ Які завдання були складними? Чому? З якими завданнями впоралися легко?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Укр.мова 6 кл. Контрольна робота № 3
► Індивідуальне завдання з повторення вивченого.
|